Latem staramy się jak najwięcej czasu spędzać na dworze. Niestety pogoda nie zawsze nam sprzyja. W Polsce nawet w letnim miesiącach potrafi być kapryśna i często pojawia się deszcze. W takim momentach świetnym wyjściem jest obejrzenie ciekawego filmy. A na co warto wybrać się w te wakacje do kina?

I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!

Pierwsza część tej francuskiej komedii cieszyła się ogromną popularność. Za jakie grzechy, dobry Boże pokazał obecną sytuację we Francji w krzywym zwierciadle. Komedia udowodniła, że Francuzi potrafią się śmiać nie tylko z innych, ale też z samym siebie. W drugiej części ksenofobiczne małżeństwo już zdążyło się przyzwyczaić, że wszystkie córki wyszły za przedstawicieli etnicznych i religijnych mniejszości. Jednak pojawia się inny problem – każdy z zięciów chce opuścić Francję. Claude i Marie próbują do tego nie dopuścić, a widzom gwarantują niezłą zabawę.

Król Lew

Król lew to jedna z najbardziej z najbardziej znanych historii Disneya. W tym roku na ekranach kin pojawia się filmowa wersja zrealizowana za pomocą najnowszych technik komputerowych. To świetna propozycja nie tylko dla najmłodszych kinomanów, ale również tych nieco starszych, którzy na seansie mogą wrócić myślami do czasów beztroskiego dzieciństwa.

Trafikant

W te wakacje do kina warto się również wybrać na film Trafikant. To historia oparta na bestsellerowej powieści autorstwa Roberta Seethalera. Młody chłopak rozpoczyna pracę w sklepie z tytoniem, tam poznaje Zygmunta Freuda, z którym zaczyna się przyjaźnić. Słynny terapeuta doradza młodzieńcowi w problemach sercowych, co kształtuje jego charakter. Wszystko rozgrywa w burzliwych czasach, gdy nazizm rozlewa się po Wiedniu, a wkrótce całej Austrii. Wkrótce więc młody bohater musi zdecydować, po której ze stron się opowie.

W deszczowy dzień w Nowym Jorku

W lipcu na ekranach kin zagości najnowsza komedia Woody’ego Allena, a w rolach głównych zobaczymy największe gwiazdy młodego pokolenia: Timothée Chalamet oraz Elle Fanning. Partneruje im cała plejada gwiazd takich, jak Jude Law, Diego Luna czy Liev Schreiber, a także znana z filmów Disneya Selena Gomez. Młoda para wybiera się w podróż do Nowego Jorku. Jednak okoliczności sprawiają, że zamiast razem zwiedzać to cudowne miasto, rozdzielają się i każde z nich oddzielnie przeżywa niezwykłe przygody. Fani reżysera z pewnością powinni się wybrać na ten film w te wakacje do kina, ponieważ powraca on do korzeni i to komedia dokładnie w allenowskim stylu.

Pewnego razu… w Hollywood

https://m.youtube.com/watch?v=ZSS2Z9sutO8

Kolejnym filmem, na który warto wybrać się w te wakacje do kina jest Pewnego razu… w Hollywood. Na premierę tej produkcji czeka wiele osób. Dokładna fabuła filmu owiana jest tajemnicą, ale jego akcja nawiązuje do brutalnych morderstw dokonanych przez sektę Charlesa Mansona w 1969 roku. Wśród zamordowanych znalazła się ciężarna żona Romana Polańskiego – Sharon Tate. Jednak głównymi bohaterami filmu są są gwiazdor telewizji Rick Dalton oraz kaskader i jego dubler Cliff Booth, którzy zamieszkują w sąsiedztwie słynnej aktorki.

Gdzie jesteś, Bernadette?

Gdzie jesteś, Bernadette? to film oparty na światowym bestsellerze autorstwa Marii Semple. Jest to satyra na współczesną rodzinę, a także środowisko Microsoftu i informatyków. Bernadette ma kochającego, ale zapracowanego męża oraz wspaniałą córkę, piętnastoletnią Bee. Jednak pewnego dnia kobieta znika bez śladu, a jej dziecko rusza na poszukiwania i przy okazji odkrywa nieznane fakty z życia matki.

Magiczne noce

https://www.youtube.com/watch?v=FTqR9CLww4M

Magiczne noce to połączenie komedii z klimatem z filmów noir, a reżyserowi udaje się uchwycić ostatnie chwile wspaniałej ery włoskiego przemysłu filmowego. Jest rok 1990 i trwają Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. W tym samym czasie pewien znany włoski producent filmowy zostaje znaleziony martwy w Tybrze. Podejrzani są trzej młodzi scenarzyści, którzy w trakcie nocy spędzonej na posterunku przypominają sobie ostatnie dwa burzliwe miesiące.

Królowe zbrodni

Królowe zbrodni to z kolei adaptacja komiksu i opowiada historię żon gangsterów. Kobiety, po aresztowaniu swoich mężów, przejmują ich zbrodniczą działalność. Okazuje się, że doskonale sobie radzą w każdym aspekcie mafijnych obowiązków – od przeprowadzania kolejnych przekrętów po dosłowne wykańczanie konkurencji.