Ludzie w długotrwałych związkach często popadają w rutynę, a słowa „kocham Cię” pojawiają się coraz rzadziej. Jeśli już je słyszymy, to często zastanawiamy się, czy rzeczywiście są prawdziwe. Jednak miłość możemy też wyrazić innymi słowami, które o wiele lepiej sprawdzają się w codziennym życiu.

„Jestem tu dla Ciebie”

Te słowa świetny sposób na wyrażenie miłości nie tylko partnerowi, ale też innej bliskiej osobie. Dlatego warto używać tego wyrażenia. Dzięki temu dajesz do zrozumienia, że można na Ciebie liczyć w każdej chwili. Będziesz powiernikiem, gdy dobrze się układa oraz doskonałym wsparciem w trudnych momentach – wtedy wysłuchasz i doradzisz. Niektóre osoby mają zwyczaj kończenia wiadomości słowami „jestem tu dla Ciebie”, co dodaje otuchy odbiorcy.

„Jesteś dla mnie bardzo ważny/a”

Powiedzenie „jesteś dla mnie bardzo ważny/a” utwierdza partnera w przekonaniu, że jest on naszym największym priorytetem. Te słowa to doskonały zamiennik wyrażenia „kocham Cię”. Jeśli zaczynamy się od siebie oddalać, warto zapewnić partnera, że jest dla nas bardzo ważny. W ten sposób możemy poprawić naszą relację i znowu zbliżyć się do siebie.

„Jak Ci minął dzień?”

To pytanie wydaje nam się banalne, ale często wystarczy, aby pokazać partnerowi, że nadal nam na nim zależy. Dajemy też sygnał do zwierzeń i zapewniamy o naszej gotowości do wysłuchania go. Wiele osób myśli, że to normalna relacja w związkach, ale niektórzy nie zdają sobie z tego sprawę. Dlatego warto zapewnić partnera, że zawsze jesteśmy gotowi go wysłuchać.

„Proszę, powiedz mi więcej na ten temat”

To stwierdzenie pokaże, że jesteś zaangażowany w rozmowę. Dzięki tym słowom wyrażasz swoje wsparcie, zainteresowanie oraz chęć wykazania pomocy. Jednak trzeba wyczuć moment, w którym te słowa się sprawdzą. Jeśli widzimy, że ukochana osoba nie chce kontynuować tematu, to nie nalegajmy. Czasami wyczuwamy, że kogoś coś gryzie i tylko czeka na zachętę do dalszych zwierzeń. Wówczas słowa „proszę, powiedz mi więcej na ten temat” sprawdzą się idealnie, a ukochana osoba, że ma prawdziwego partnera.

„Tak bardzo Cię lubię!”

To zdanie może być świetnym wzmocnieniem słów „kocham Cię”. Nie jest tak jednoznaczne, ale świetnie się sprawdza do rozładowania napięcia lub w trakcie wspólnej zabawy. Te słowa mogą wprowadzić trochę magii i lekkości do Waszego związku. Dadzą też do zrozumienia partnerowi, że jego obecność wprowadza nas w świetny nastrój.