Jak odświeżyć pokój za niewielkie pieniądze?

Z pomieszczeniami w naszych domach jest tak, że na początku nam się bardzo podobają, ale po pewnym czasie zaczynają nam się nudzić. Wówczas zaczynamy dostrzegać w nich różne wady. Niestety, większość zmian wiąże się ze sporymi wydatkami. Jednak jest kilka sposobów na to, aby odświeżyć wnętrze za niewielkie pieniądze.

Zacznij od przestawiania mebli

Zanim zaczniemy wprowadzać zmiany w naszym pokoju i zastanawiać się, co nowego kupić. Musimy spojrzeć na pomieszczenie świeżym okiem. W tym celu należy usunąć wszystkie akcesoria i dekoracje z pokoju, powinny w nim zostać tylko meble, dywany i zasłony. Wszystkie te przedmioty umieść w jednym miejscu, najlepiej na stole w innym pomieszczeniu. Teraz możesz dokładnie przeanalizować rozmieszczenie mebli, być może wystarczy je trochę poprzestawiać, żeby pokój zyskał lepszy wygląd.

Uporządkuj rzeczy, które już masz

Następnie warto przejrzeć rzeczy, które zostały gdzieś przeniesione. Niektóre z nich mogą się okazać zupełnie zbędne i tylko niepotrzebnie odwracają uwagę od dekoracji. Wystarczy tylko je wyrzucić te niepotrzebne, a pozostałe, które są przydatne, ale zagracają pokój wystarczy gdzieś schować. Możemy też dla niektórych przedmiotów znaleźć nowe miejsce lub zastosowanie. Czasami wystarczy poprzekładać książki, rzeczy na regale lub poduszki dekoracyjne, a wnętrze nabierze zupełnie nowego charakteru. Może się też okazać, że w innym pomieszczeniu mamy przedmioty, które świetnie będą wyglądać w naszym pokoju. Dlatego zanim wybierzemy się na zakupy, warto przejrzeć to, co już mamy.

Na koniec wprowadź kilka niewielkich zmian

Poprzestawiałeś meble i uporządkowałeś rzeczy, a Twój pokój nadal Ci się nie podoba? A może u Ciebie nie ma takiej możliwości? W pokoju nie ma możliwości innego ustawienia mebli, a inne rzeczy są ułożone i nie masz niepotrzebnych gratów. W takim przypadku pora na wprowadzenie kilku nowości!

  • Pomaluj kilka rzeczy farbą w sprayu – możesz namalować jakieś wzorki na szklankach, przemalować wybrane półki lub poprawić wygląd ram. Masz pełną dowolność i wszystko zależy od Twojej fantazji.
  • Dodaj jakieś rośliny – jeśli do tej pory nie ma ich w Twoim pokoju, pora to zmienić. To doskonały sposób, aby wnieść trochę życia do naszych pomieszczeń. Nie wiesz jaką wybrać? Niedawno pisaliśmy, jakie rośliny pasują do poszczególnych pomieszczeń.
  • Dodaj osobiste przedmioty – wcześniej zachęcaliśmy do uporządkowania rzeczy w pokoju, ale niektórzy mają je aż sterylnie czyste. Takie pomieszczenia są pozbawione duszy! Dlatego warto umieścić w pokoju kilka osobistych drobiazgów. Może to być kolaż z pocztówkami lub zdjęciami. Wystarczy tylko znaleźć sposób na ich ciekawe rozmieszczenie, a pokój od razu zyska trochę życia.
  • Zapal świece – dzięki temu w pokoju pojawi się odpowiedni nastrój!

Jak widać, czasami niewiele trzeba, aby wprowadzić trochę nowości do naszego pokoju. Zanim zaczniemy planować generalny remont, warto zacząć od niewielkich zmian.