Kino to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu. W maju czeka nas kilka ciekawych premier filmowych. Miłośnicy każdego gatunku z pewnością znajdą coś dla siebie. Warto pamiętać, że nie tylko hollywoodzkie produkcje są godne zainteresowania. Na co można wybrać się w maju do kina?

Prawdziwa historia

Adaptacja bestsellerowej powieści zrealizowaną przez jednego z najbardziej znanych polskich reżyserów, to coś, co warto obejrzeć. „Prawdziwa historia” thriller psychologiczny opowiadający o relacji z poczytnej pisarki z tajemniczą kobietą poznaną w trakcie podpisywania książek. W wyniku tego spotkania jej życie drastycznie się zmienia, a nowa znajomość staje się coraz bardziej toksyczna. Główne role w filmie zagrały znakomite Emmanuelle Seigner i Eva Green.

Nasze najlepsze wesele

Francuskie komedie rzadko zawodzą! Z reguły łączą w sobie znakomity humor z ciekawym, życiowym przesłaniem. Już 18 maja będziemy mogli się przekonać, czy w tym przypadku będzie tak samo. Max jest właściciel doskonałej firmy weselnej, który stracił zapał do pracy. Jednak nie ma na to czasu, bo czeka go organizacja wesela we wnętrzach XVII-wiecznego zamku. Niestety, nie wszystko przebiegnie zgodnie z planem. Na zachętę warto dodać, że film zdobył 10 nominacji do Cezarów, a za jego realizację odpowiadają twórcy znakomitych „Nietykalnych”.

Miłość i hazard

Węgierskie pozycje rzadko trafiają do naszych, ale ta jest godna uwagi. Ernõ Blaskovich stracił cały swój majątek po rewolucji węgierskiej. Jednak los daje mu szansę na odmianę losu i na jego drodze pojawia się klacz o imieniu Kincksen. Zanim to nastąpi Erno musi pokonać szereg przeszkód, ale na końcu może czekać go miłość i sława. Klacz Kincksen to węgierki symbol narodowy, która doczekała się nawet własnego pomnika naturalnej wielkości.

Han Solo: Gwiezdne wojny

“Gwiezdne wojny” to kultowy film, który zarobił mnóstwo pieniędzy. Nic dziwnego, że powstają kolejne części. Han Solo to jeden z ulubionych bohaterów filmowej sagi, gdy zginął w jednej z nowszych części to wiele fanów pierwszej trylogii było zrozpaczonych. Już niedługo będzie można się obejrzeć jego losy sprzed filmowej sagi. Wtedy będziemy mogli się przekonać, czy znalazł się godny następca Harrisona Forda.

Pozycja obowiązkowa

https://www.youtube.com/watch?v=N5vYmgjwtHs

Grey odmienił życie wielu kobiet, podobnie jest z bohaterkami tego filmu. Cztery przyjaciółki spotykają się w klubie książkowym, teraz w ich ręce wpadła książka „Pięćdziesiąt twarzy Greya”. Lektura okazuje się inspirująca, a panie postanawiają wprowadzić trochę pikanterii do swojego życia. Zapowiada się świetna komedia w doskonałej obsadzie. Główne role zagrały Jane Fonda, Diane Keaton, Candice Bergen i Mary Steenburgen, a partnerują im Andy Garcia, Don Johnson, Craig T. Nelson, Richard Dreyfuss oraz Ed Begley Jr.