Porady dotyczące makijażu ślubnego

Sezon ślubny już trwa! Obecnie toczy się wielka dyskusja na temat makijażu Meghan Markle. Jedni uważają, że był niedopracowany i na własnym ślubie nie wypada się w takim pokazać, a inni chwalą za delikatność i subtelność. Jak więc powinien wyglądać idealny makijaż ślubny? Oczywiście, nie ma takiego, ale warto przestrzegać kilku wskazówek!

Przygotowania do makijażu ślubnego

Przygotowania do wielkiej uroczystości najlepiej zacząć z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Warto sobie zdać sprawę z faktu, że nawet najpiękniejszy makijaż ślubny będzie się źle prezentował, jeśli Panna Młoda ma zaniedbaną cerę. Dlatego właściwa pielęgnacja skóry to podstawa! Najlepiej wybrać się do kosmetyczki, która dobierze dla nas odpowiednie zabiegi i upewni się, że używamy właściwych kosmetyków.

Kolejnym krokiem jest wykonanie próbnego makijażu ślubnego, najlepiej zrobić to w terminie 3-5 tygodni przed planowaną uroczystością. Na taką wizytę najlepiej wybrać w się bluzce w takim samym odcieniu jak nasza suknia ślubna, wtedy lepiej zobaczymy, jak będziemy się prezentować. Nie zapominajmy też o szczegółach! Zabierzmy ze sobą biżuterią, którą zamierzamy założyć w dniu ślubu. Jeśli zamierzamy mieć tego dnia sztuczną opaleniznę, podczas wykonywania makijażu próbnego też nie powinniśmy o niej zapomnieć. Warto też zobaczyć jak wyglądamy w każdym możliwym świetle, aby nie było niespodzianek w czasie ślubu.

Pamiętaj, że ślub to Twój wielki dzień i nie pozwól, aby makijażysta zdecydował za Ciebie jak będziesz wyglądała. Dlatego zanim wybierzesz się na wizytę poszukaj inspiracji i przynieś makijaże, które Ci się podobają. Jednak pamiętaj, że niekoniecznie będą pasować do Twojej urody. Na podstawie fotografii wspólnie z makijażystką możecie uzgodnić, w jakim makijażu będziesz prezentować się najlepiej.

Wykonanie makijażu ślubnego

tajniki makijażu ślubnego

Podkreśl naturalną urodę

Makijaż ślubny powinien być dopasowany do urody i karnacji Panny Młodej, ale jest kilka szczegółów, które sprawdzą się w każdym przypadku. Przede wszystkim nie może on być przerysowany, tylko powinien podkreślać naturalną urodę. Najpiękniejszy makijaż ślubny to bardziej dopracowana, czasami mocniejsza wersja tego, który nosimy na co dzień. Przy jego wykonywaniu warto skoncentrować się na kilku podstawowych elementach, a są naturalnie wyglądająca skóra, delikatnie podkreślone brwi oraz gęste i ciemne rzęsy. Jeśli natura nie obdarzyła się Cię pięknymi rzęsami, tego możesz zdecydować się na sztuczne, ale właściwie dopasuj ich długość, aby uniknąć efektu przerysowania.

Unikaj makijażu-maski

Panuje błędne przekonanie, że makijaż ślubny musi wyglądać jak maska, aby dobrze prezentować się na zdjęciach. Jednak wiele fotografii ślubnych robi się w naturalnym oświetleniu, a dobry fotograf poprawi drobne niedoskonałości. Dlatego wystarczy upewnić się, że strefa T jest matowa, a na zdjęciach będziemy wyglądać świetnie. Jeśli natomiast zdecydujemy się na ciężką bazę i zbyt mocne konturowanie, to makijaż będzie wyglądać nienaturalnie. W takim przypadku na fotografii będziemy się prezentować jak awatar, a nie jak promienna Panna Młoda.

Unikaj chwilowych trendów

Pamiętaj, że zdjęcia ze ślubu będziesz miał na zawsze. Dlatego w makijażu ślubnym lepiej postawić na klasykę. Najnowsze trendy teraz mogą Ci się wydawać świetne, ale za kilka lat, gdy spojrzysz na zdjęcia ślubne już nie będziesz tak zachwycona swoim makijażem. Nie oznacza to, że koniecznie musisz postawić na neutralne odcienie. Czarna kreska dopasowana do powieki lub odpowiednio dobrany odcień czerwonej szminki zawsze będzie wyglądać świetnie.

Nie zapominaj o kolorze

W makijażu ślubnym niezbędny jest kolor, aby zrekompensować biel sukni. Dlatego podstawą jest równomierna i gładka cera, tylko po uzyskaniu tego efektu będziemy się dobrze prezentować. Makijażu nie nakładamy wyłącznie na twarz, ale przeciągamy na szyję, dekolt i ramiona. Następnie wybranym kolorem należy podkreślić policzka i usta, dzięki temu nadamy im pełnię blask. Pamiętajmy jednak, że odcień powinien być odpowiednio dobrany do naszej urody, w przeciwnym wypadku możemy wyglądać niekorzystnie. Zrezygnuj też ze zbyt ciemnych oczu, bo tylko optycznie je zmniejszysz.

Przeznacz odpowiednią ilość czasu na wykonanie makijażu

Nie zapominaj, że do wykonania perfekcyjnego makijażu potrzebny jest czas. W końcu ma on przetrwać całą noc, więc nie można pominąć nałożenia żadnego istotnego elementu. Zastosowanie każdej bazy, korektora, odpowiednich produktów i utrwalacza zajmie więcej czasu niż wykonanie codziennego makijażu. Jednak dzięki temu zyskamy pewność, że będziemy się pięknie prezentować do białego rana.