Zadbane włosy doskonale podkreślą naszą urodę. Dlatego wszystkie kobiety robią, co w ich mocy, aby ich włosy wyglądały wspaniale. Wydają na to mnóstwo pieniędzy, szukają coraz to nowszych metod, a czasami nadal brak efektów. Dzieje się tak, ponieważ zapominają o podstawowych zasadach dotyczących pielęgnacji włosów. Dlatego przedstawiamy Wam kilka prostych tricków na zadbane włosy.

Nie bój się podcinać końcówek

Regularne podcinanie końcówek to podstawa, jeśli chcemy mieć zadbane włosy. Częstotliwość zależy od długości włosów (im krótsze tym trzeba częściej podcinać) oraz stopnia ich zniszczenia. Rozdwojonych końcówek – wbrew temu co głoszą reklamy – nie uda nam się naprawić. Dlatego nie powinnyśmy unikać podcinania – jeśli tego nie zrobimy, nasze włosy będą się niszczyć coraz bardziej i ostatecznie będziemy musiały ściąć więcej centymetrów niż to początkowo było konieczne.

Dobry fryzjer to Twoja tajna broń

Wiele kobiet unika fryzjerów – wszystkie zabiegi związane z włosami wykonują same. W ręce specjalisty decydują się oddać tylko w wyjątkowych przypadkach – głównie dotyczących drastycznej zmiany fryzury. Jednak warto odwiedzać fryzjera częściej, ponieważ pomoże nam odpowiednio zadbać o włosy. Farbowanie czy podcinanie zapewni nam lepsze efekty, gdy dokona tego profesjonalista. Fryzjer nie tylko dobierze kolor i fryzurę pasujący do naszego typu urody, ale również poleci nam odpowiednie produkty do codziennej pielęgnacji. Udzieli nam też rad, w jaki sposób układać je włosy na co dzień, aby zawsze wyglądały świetnie.

Profesjonalne zabiegi pielęgnacyjne przywrócą życie naszym włosom

Obecnie fryzjerzy zajmują się nie tylko ścinaniem, farbowaniem czy modelowaniem. Wykonują też zabiegi pielęgnacyjne, które znacznie poprawiają ich stan i sprawiają, że codzienne układanie staje się łatwiejsze. Najczęściej polecane są zabiegi z użyciem keratyny i rekonstrukcja włosów. Pozwalają one nam uzupełnić ubytki, dzięki czemu łatwiej uzyskamy wymarzoną fryzurę. Po zabiegach regeneracyjnych nasze włosy stają się miękkie, lśniące, grubsze i łatwiejsze w rozczesywaniu.

Prawidłowe mycie i suszenie ma istotny wpływ na kondycję włosów

zadbane włosy - suszenie

Wracamy od fryzjera i nasze włosy są w świetnym stanie. Prawidłowa pielęgnacja sprawi, że będzie się nim cieszyć bardzo długo. Warto zwracać uwagę na to, jak myjemy i suszymy włosy. Często przy tak prostych czynnościach popełniamy błędy, które kiepsko wpływają na ich kondycję. Włosy najlepiej myć letnią wodą odpowiednio dobranym szamponem, który się nie pieni zbyt obficie. Na koniec warto spłukać je zimnym strumieniem, aby zamknąć łuski. W przypadku suszenia w miarę możliwości unikajmy suszarki. Jeżeli nie możemy się bez niej obejść, zastosujmy środki termoochronne i suszmy włosy zimnym powietrzem.

Zadbane włosy są zawsze dobrze odżywione

Odpowiednia odżywka to podstawa, można ją wspomóc maską. Ważne żeby zawierały ceramidy, jedwab, witaminy z grupy B, witaminę A i E, pantenol, proteiny oraz keratynę. Jednak pamiętajmy o zachowaniu równowagi pomiędzy olejami, proteinami oraz substancjami nawilżającymi. Tylko wtedy osiągniemy pożądane efekty.

Włosy wymagają odżywania nie tylko z zewnątrz, ale też od wewnątrz. Dlatego powinnyśmy zadbać o prawidłową dietę. Nasze włosy będą nam wdzięczne, gdy zadbamy o odpowiedni poziom witamin z grupy B, a także witaminę A, E, H i P, a także kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6.  Warto do naszej diety wprowadzić chude mięso, ryby, ciemnozielone warzywa, soję, soczewicę, fasolę, chleb pełnoziarnisty, orzechy, ser i jajka.

Czesanie też jest ważne

Taka prosta sprawa, a okazuje się, że to właśnie przy niej popełniamy najwięcej błędów. Prawidłowe czesanie to podstawa sukcesu. Powinnyśmy to robić trzy razy dziennie najlepiej szczotką z tworzywa sztucznego z zaokrąglonymi końcówkami. Zanim zaczniemy szczotkować włosy warto rozplątać wszystkie kołtuny – sprawi to, że nie będziemy wyrywać włosów. Czesanie zawsze powinno się odbywać od góry do dołu. Dlaczego ta prosta czynność jest taka ważna? Czesanie nawilża i oczyszcza włosy, a także zabezpiecza ich strukturę. Najważniejsze żeby dobrać szczotkę odpowiednio do ich rodzaju. I uwaga – nigdy nie pożyczajmy jej innym – uchroni nas to przed łupieżem.