na randce

Pierwsza randka to bardzo stresująca chwila! Z reguły chcemy się na niej pokazać z najlepszej strony, ale często nieświadomie popełniamy różne błędy. Czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, co robimy źle. Oto najczęściej popełniane błędy na randkach:

Spóźnianie się

Na pierwszą randkę nigdy nie powinniśmy się spóźniać. To wywrze negatywne pierwsze wrażenie, które będzie trudno naprawić. Druga osoba może się denerwować, a nawet sobie pójść. Dlatego należy postarać się dotrzeć na czas. Jeśli wiemy, że nie uda nam się pojawić na czas, warto z wyprzedzeniem o tym poinformować, a także przeprosić na miejscu na spóźnienie. Takie zachowanie może jeszcze uratować sytuację.

Bycie niegrzecznym dla obsługi

Wiele ludzi myśli, że randce liczy się tylko to, jak traktujemy osobę, z którą przyszliśmy, ale to nieprawda. Nasz stosunek do obsługi również jest bardzo ważny. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy krzyczeń lub odzywać się niegrzecznie. Jeśli kelner popełni jakiś błąd, powinniśmy kulturalnie zwrócić mu uwagę.

Brak zadawania pytań

Jeżeli nie zadajemy pytań na randce druga osoba może pomyśleć, że nie jesteśmy nią zainteresowani. Dlatego trzeba pytać o różne rzeczy, w ten sposób okażemy nasze zaangażowanie. Osoby nieśmiałe oraz takie, które obawiają się, że braknie im pomysłów na pytania, mogą sobie przygotować różne tematy z wyprzedzeniem.

Poruszanie zbyt prywatnych tematów

Pierwsza randka to nie jest dobry moment, aby opowiadać o swoich problemach zdrowotnych. Historię medyczną lepiej zostawić na późniejszy etap znajomości. Rozmowa o ex też nie jest wskazana – to może świadczyć, że jeszcze nie zamknęliśmy tamtego etapu. Jeżeli zostaniemy o to zapytani, najlepiej powiedzieć miłą rzecz na ten temat i szybko go uciąć.

Sprawdzanie telefonu

Zerkanie na telefon jest oznaką, że jesteśmy rozkojarzeni lub się nudzimy. Jest to również bardzo niegrzeczne zachowanie. W dodatku, osoba, z którą jesteśmy na randce może pomyśleć, iż nie poświęcamy jej całej swojej uwagi. Jeżeli koniecznie musimy sprawdzić telefon, powinniśmy przeprosić i wyjaśnić lub wyjść na chwilę do toalety.

 

Gadulstwo

Na randce nie możemy mówić za dużo! Szczególnie niemile widziane jest mówienie cały czas o sobie. Musimy się upewnić, że w trakcie rozmowy obydwie osoby dochodzą do głosu. Nie możemy dopuścić do sytuacji, w której to cały czas my będziemy mówić. Jeżeli widzimy, że druga strona dużo milczy, warto jej zadać pytania otwarte.

Bycie zbyt skromnym

Skromność to atrakcyjna cecha, ale niska samoocena już nie. Dlatego nie ma sensu opowiadać o wszystkich swoich porażkach na pierwszej randce. Nie warto też przesadnie naśmiewać się z siebie samego. Jeden dowcip na swój temat jest w porządku, ale kilka to już przesada.

Przechwalanie się

Jeśli dobrze Ci się powodzi w życiu, to świetnie, ale nie musisz tego demonstrować przez całą randkę. Dopuszczalne jest wspomnienie mimochodem jakiegoś osiągnięcia w trakcie rozmowy i to wystarczy. Jednak przechwalanie się swoimi sukcesami może urazić drugą osobą, zwłaszcza gdy powodzi jej się gorzej w życiu niż Tobie.