Ostatnimi czasy zdrowy tryb życia stał się priorytetem wielu ludzi. Praktycznie na każdym kroku jesteśmy świadkami przemian sławnych osób, które porzucają swój dotychczasowy, niezdrowy styl życia. Internet oferuje nam bardzo wiele sposobów na zrzucenie zbędnych kilogramów. Jednak przed rozpoczęciem diety warto zaczerpnąć porad od wykwalifikowanego dietetyka. Okazuje się, że nie musimy długo szukać osoby, która ułoży nam jadłospis. W  sieci możemy znaleźć wiele ogłoszeń dietetyków, oferujących nam współpracę poprzez wiadomości e-mail. Czy taka metoda może być efektywna? Czy współpraca z dietetykiem przez internet ma sens?

Czy współpraca z dietetykiem przez internet ma sens?

Jak wygląda współpraca z dietetykiem przez internet?

Współpraca z  dietetykiem przez internet zazwyczaj wygląda bardzo podobnie. Każdy z nich ma przygotowany dla Ciebie formularz z pytaniami, dotyczącymi Twojego ogólnego stylu życia, preferencji żywieniowych i aktywności fizycznej. Wszystkie te pytania zastępują wywiad, który lekarz przeprowadziłby z Tobą w poradni i pomogą przygotować indywidualny jadłospis, uwzględniając kalorie, dostępność produktów, ich cenę oraz preferencje kulinarne. Kolejnym ważnym krokiem przy takiej współpracy jest przesłanie swoich aktualnych wyników badań, co również w dużym stopniu pozwoli ułożyć dla pacjenta odpowiedni jadłospis. W trakcie trwania diety dietetyk powinien być z Tobą w stałym kontakcie. Zwykle poprzez wiadomości e-mail pacjenci mogą podzielić się swoimi wątpliwościami, zadawać pytania oraz przedstawić efekty stosowania diety. Często przy długiej współpracy dietetyk może poprosić o zdjęcia przed przejściem na dietę i po. Takie zdjęcia są tworzone z myślą o przyszłych pacjentach, którzy wciąż zastanawiają się, czy warto.

Ile kosztuje porada u dietetyka?

Trudno jest odpowiedzieć na to pytanie konkretnie, bowiem wszystko zależy od doświadczenia osoby prowadzącej oraz czasu trwania diety. Plan żywieniowy na 7 dni możemy znaleźć już za 100 zł, a wraz z dłuższym okresem współpracy cena wzrasta.

Gdzie znaleźć dobrego dietetyka?

Nie da się ukryć, że jeszcze parę lat temu dietetyków nie było dużo i znaleźć ich można było głównie w większych miastach. Obecnie jest to jeden z najpopularniejszych zawodów, a dietetyka jako kierunek studiów wciąż ma wiele miłośników. A więc jak odróżnić naprawdę dobrego specjalistę od tego przeciętnego? Oczywistym faktem jest to, czy dany lekarz ukończył studia oraz na jakiej uczelni studiował. Korzystając z porad absolwenta dietetyki masz pewność, że ta osoba będzie miała większą wiedzę niż osoby, które kończą jedynie kurs na dietetyka. Znalezienie dobrego dietetyka może okazać się większym wyzwaniem, jednak w internecie można poczytać opinie innych pacjentów oraz przejrzeć zdjęcia przemian. Pamiętaj również, by zachować ostrożność, jeśli cena ułożenia planu żywieniowego jest niska, ponieważ może się okazać, że ten dietetyk nie ma wystarczającego doświadczenia. W takich przypadkach nie warto ryzykować, gdyż Twoje zdrowie jest najważniejsze.

Zalety współpracy online

Współpraca z dietetykiem przez internet to przede wszystkim:

  • ominięcie długich kolejek,
  • oszczędność czasu i pieniędzy,
  • wygoda, ponieważ nie musisz wchodzić z domu, by skontaktować się z dietetykiem,
  • stały kontakt z dietetykiem poprzez wiadomości e-mail oraz Skype,
  • znacznie szybsze ułożenie planu żywieniowego niż w przypadku wizyty tradycyjnej.