Sny fascynują ludzi, ale dopiero Zygmunt Freud dokonał przełomu w ich analizie. Jego badania poinformowały świat o istnieniu podświadomości i jej wpływie na świadomość. Warto pamiętać, że to właśnie w marzeniach sennych podświadomość ukazuje się prawdziwe „ja” człowieka, który śni. Dlatego interpretacja snów jest ważna.

Interpretacja snów pomoże Ci lepiej poznać siebie!

Sny jako informacja od podświadomości

Freud uważał, że wszystkie niewygodne dla świadomości fakty są spychane do podświadomości. W trakcie snu ukazuje ona w postaci symboli sytuacje, z których nie jesteśmy zadowoleni. W końcu wraz z upływem lat upragnione przez nas rzeczy stają się coraz bardziej skomplikowane, a ich osiągniecie wymaga większego wysiłku. Czasami marzymy o czymś, o czym nie powinniśmy, więc spychamy to głęboko do naszej podświadomości.

Jeśli chcemy odkryć te pragnienia, musimy dokonać interpretacji snów. Wbrew pozorom sny nie są zlepkiem przypadkowych symboli, często są informacją o ukrytych potrzebach czy pragnieniach śniącego. Właśnie tych, które zepchnęliśmy głęboko do naszej podświadomości. Kiedy sen jest interpretowany, może ujawnić coś bardzo niepokojącego. Niektóre z nich mogą ukazać nam, jak postrzegają nas inni lub ukryte cechy naszego partnera/ki. W ten sposób sny mogą ostrzegać czy ukazywać nie znane aspekty naszego życia.

Dlaczego interpretacja snów jest ważna?

  • Sny otwierają nam dostęp do naszej podświadomości i mogą pomóc nam rozszyfrować to, co chciała nam przekazać. W dodatku, najczęściej są ukształtowane przez wydarzenia minionych dni.
  • Podczas snu może nastąpić rozwiązywanie problemów, które w ciągu dnia wydawały się być nie do rozwiązania. Parę ważnych odkryć naukowych nastąpiło właśnie podczas snu.
  • W czasie interpretacji snów, można się dowiedzieć nie tylko ważnych informacji na temat siebie, ale też swoich najbliższych.
  • Warto pamiętać, że praca naszej podświadomości objawia się w snach. Jeśli je zrozumiemy, będziemy mogli też rozszyfrować siebie i swoje otoczenie, a to może ułatwić Ci życie.

Interpretacja snów

Co należy zrobić, aby właściwie interpretować sny?

Interpretacja snów spełni swoją rolę, gdy zostanie prawidłowo przeprowadzona. Dlatego należy pamiętać o kilku istotnych krokach, które należy wykonać w czasie tego zadania. Przede wszystkim powinniśmy zacząć prowadzić dziennik snów. Najlepiej zapisywać je od razu po przebudzeniu, gdy dobrze je pamiętamy.

Większość z nas jest przekonana, że nie pamięta swoich snów. Z tego powodu mogą stwierdzić, że ich zapisywanie nie ma sensu. Jednak to nie do końca prawda! Jeśli mamy czas po przebudzeniu, warto się skupić i zastanowić, czy faktycznie nic nam się śniło. Może się okazać, że w tej chwili przypomnimy sobie wiele szczegółów. Im później zaczniemy o nich myśleć, tym mniej będziemy pamiętać.

Warto też się zastanowić, czy nie znamy kogoś, komu możemy opowiedzieć o naszych snach. Być może po rozmowie z inną osobą łatwiej nam będzie dokonać ich analizy. Na koniec możemy potraktować nasze sny jak dzieło sztuki i tym sposobem spróbować je rozszyfrować. Interpretacja snów to może być świetna zabawa i odkrycie nowych rzeczy na swój temat.

A na koniec Wszystkim życzymy Słodkich Snów!