Dla wielu osób orgazm wielokrotny jest czymś, co pozostaje jedynie nieosiągalną mrzonką. Na szczęście eksperci zgodnie twierdzą, że umiejętność kilkukrotnego szczytowania da się wyćwiczyć i podpowiadają, jak to osiągnąć. Jedno jest pewne – aby osiągnąć możliwość przeżycie wielokrotnego orgazmu, trzeba odstawić na bok kompleksy, lęki i uprzedzenia.

Jak kobieta przeżywa orgazm?

Opublikowane badania jasno wykazują, że podczas stosunku z partnerem tylko nieco połowa kobiet jest w stanie osiągnąć rozkosz. Seksuolodzy za ten stan rzeczy obwiniają przede wszystkim kobiecą skłonność do analizowania, przeżywania i dążenia do osiągnięcia orgazmu za wszelką cenę. A tymczasem aby przeżyć rozkosz, trzeba myślenie wyłączy, odstawić na bok i skupić się na sygnałach wysyłanych przez własne ciało. Wiele kobiet ma też przekonanie, że istnieje podział na orgazm łechtaczkowy i pochwowy. Myślą, że ten pierwszy z nich jest mniej warty, bo łatwiejszy do osiągnięcia. Tymczasem badania pokazują, że ten podział nie ma najmniejszego sensu, bowiem na szczyt zaprowadzić może umiejętne stymulowanie dowolnej części ciała. Wniosek: orgazm jest zawsze taki sam – a drogi do niego inne u każdej kobiety. Orgazm wielokrotny jest możliwy do osiągnięcia, jeśli kobieta jest w stanie przeżyć uniesienie – nieważne czy podczas masturbacji, czy podczas seksu z partnerem. Wysokiej jakości wibrator męski znajdziesz tu.

Znajomość swojego ciała to podstawa

Tylko kobiety świadome swojej kobiecości i seksualności są w stanie przeżyć orgazm wielokrotny. By go doświadczyć, trzeba mieć wiedzę na temat tego, jakie pieszczoty przynoszą najwięcej rozkoszy i jakie metody do niej prowadzą. Taka wiedza może być wykorzystana zarówno podczas zabaw w pojedynkę, jak i przekazana partnerowi, który będzie wiedział, jak ją wykorzystać. Nie można oczekiwać, że druga osoba sama dojdzie do tego, jak doprowadzić kobietę do rozkoszy, skoro ona sama tego nie wie.

Kobiecy orgazm wielokrotny

Już na wstępie warto podkreślić, że kobieca zdolność do zbyt intensywnego myślenia i analizowania podczas seksu jest w stanie zabić każdą przyjemność. Dlatego w trakcie intymnych chwil trzeba się maksymalnie, odprężyć, zrelaksować i wsłuchiwać w sygnały wysyłane przez ciało.

Według badań osiągnięcie nawet sześciu orgazmów z rzędu jest osiągalne dla przeciętnej kobiety. Oczywiście, liczba mniejsza czy większa wcale nie jest powodem do niepokoju. Zdolność do wielokrotnego orgazmu oraz to, w jaki sposób się go przeżywa, zależy od wielu indywidualnych czynników – takich jak budowa anatomiczna, preferencje seksualne oraz znajomość swojego ciała. Wielokrotny orgazm jest oczywiście także możliwy u mężczyzn – zwłaszcza tych wrażliwych na pieszczoty innych części ciała poza penisem.

Orgazm wielokrotny a zabawki erotyczne

Doskonałym sposobem na wyćwiczenie umiejętności wielokrotnego przeżywania rozkoszy, może być zastosowanie zabawek erotycznych. I chociaż wciąż są one tematem tabu dla wielu osób, to jednak warto przełamać wstyd i zaopatrzyć się przynajmniej w jedną. Masażery do stymulacji łechtaczki czy wibratory potrafią dać kobiecie rozkosz, o jakiej nie śniła.