Tekst sponsorowany

Wielu właścicieli salonów kosmetycznych i gabinetów medycyny estetycznej nie wyobraża sobie nie mieć w swojej placówce lasera do depilacji. Ich klienci bardzo często decydują się na poddanie się zabiegowi z użyciem tego urządzenia, licząc na możliwość trwałego pozbycia się niechcianego owłosienia z różnych partii ciała. To, czy klient zdecyduje się ponownie skorzystać z oferty salonu, może w dużej mierze zależeć od rezultatów, jakie uzyska, dlatego wybór odpowiedniego lasera do depilacji to absolutna konieczność.

Laser diodowy, rubinowy czy aleksandrytowy — jaką technologię wybrać?

Pierwszym krokiem do wyboru urządzenia do depilacji jest zapoznanie się z technologiami, w jakich działają dostępne na rynku sprzęty. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza trzy z nich: lasery diodowe, aleksandrytowe oraz rubinowe. Czym charakteryzuje się każde z tych urządzeń?

Lasery diodowe to spośród pozostałych wymienionych tu urządzeń sprzęty emitujące najdłuższą wiązkę światła. Te modele cechują się mocą, która pozwala skutecznie usuwać owłosienie u osób o różnych karnacjach czy grubości i kolorze włosów. Można je stosować także w przypadku depilacji bardziej wrażliwych obszarów ciała, takich jak twarz, brzuch, pachy, bikini czy szyja.

W laserach aleksandrytowych wiązka światła skupiana jest w kryształach aleksandrytu znajdujących się wewnątrz urządzenia. Te modele generują krótsze impulsy i zwykle cechują się dużą plamką zabiegową, która pozwala skrócić czas wykonywania procedury na większych obszarach ciała.

Laser rubinowy to już z kolei dość wiekowa technologia. Zdecydowanie nie należy  do uniwersalnych. Emitowana przez niego wiązka jest pochłaniana nawet przez bardzo jasne włosy. Jednak

w przypadku opalonej lub ciemniejszej karnacji może ona doprowadzać do poparzeń, będąc pochłanianą przez melaninę zawartą w skórze. Tę technologię stosuje się dziś wyłącznie w przypadku osób o jasnej karnacji oraz jasnych włosach, zwłaszcza naturalnych blondynek.

Na co należy zwrócić uwagę, wybierając laser do depilacji?

Lasery do depilacji różnią się nie tylko pod kątem wykorzystywanej technologii, ale i oferowanych funkcjonalności. Niektóre z nich wyposażone są na przykład w możliwość regulowania długości fali, co pozwala dobrać parametry zabiegu idealnie do potrzeb konkretnego klienta. W przypadku silniejszych laserów warto upewnić się, że urządzenie jest wyposażone w wydajny system chłodzenia. Zwróć także uwagę na żywotność wybranego sprzętu.

Gdzie szukać laserów do depilacji?

Lasery do depilacji dostępne są obecnie w wielu internetowych i stacjonarnych sklepach z wyposażeniem dla gabinetów kosmetycznych i medycyny estetycznej. Odpowiedni dostawcy będą mieć w swoim asortymencie produkty o bezpiecznych parametrach, posiadające deklarację zgodności CE. Wśród takich dystrybutorów wymienić polską hurtownię kosmetyczną Cosmed24, oferującą skuteczne i niezawodne lasery diodowe pochodzące z ofert uznanych producentów. Urządzenia te znajdziesz na stronie https://cosmed24.pl/lasery-kosmetyczne-i-medyczne/lasery-diodowe/.