Przez lata wydawało się, że rynek odzieżowy jest stosunkowo mocno zamknięty, hermetyczny i powiew świeżości zdarza się w nim zbyt rzadko. Wszystko przez to, że poprzez doskonałe modele dystrybucji oraz olbrzymie pieniądze wpompowane w reklamę i marketing, prym wiodły praktycznie te same marki znane od wielu lat na całym świecie.

Przez lata wydawało się, że rynek odzieżowy jest stosunkowo mocno zamknięty, hermetyczny i powiew świeżości zdarza się w nim zbyt rzadko. Wszystko przez to, że poprzez doskonałe modele dystrybucji oraz olbrzymie pieniądze  wpompowane w reklamę i marketing, prym wiodły praktycznie te same marki znane od wielu lat na całym świecie. To jednak zmieniło się w niedawnym czasie i coraz więcej nowych inicjatyw pojawia się na rynku i oferuje swoje produkty. Są to również polskie marki, które coraz odważniej przebijają się na naszym rynku oferując nierzadko produkty o wiele lepsze i ciekawsze od odzieżowego mainstreamu.

Marki z konkretną specjalizacją

Nie brakuje wśród młodych marek takich, które specjalizują się tylko w jednym rodzaju odzieży i szyją ubrania na przykład jedynie dla pań lub panów. Podobnie znajdziemy również marki, które tworzą odzież dziecięcą i poza te ramy nie wychodzą zwykle. Doskonałym przykładem jest butik z odzieżą damską Space, która tworzy propozycje jedynie dla Pań. Dzięki temu jeszcze lepiej trafia ona w konkretne potrzeby i gusta kobiece. Tak spersonalizowana oferta to dla wielu kobiet strzał w dziesiątkę i możliwość kupienia ubrań w jednym miejscu na wiele okazji. Tak właśnie działają marki tego rodzaju – tworzą swoje kolekcje w taki sposób, by kupić ubrania codzienne, wieczorowe i do pracy w jednym miejscu.

Zakupy ze stylistą? Spróbuj!

Niektóre marki, jak chociażby Space Brand oferują dość ciekawe usługi w swoich salonach. Możemy skorzystać z możliwości zakupów ze stylistą, który w sposób profesjonalny doradzi nam odnośnie naszego wizerunku, wskaże rzeczy, które będą znacznie lepiej ze sobą pasowały, a także wspólnie z nami stworzy ciekawy i niepowtarzalny styl, który będzie rzucał na kolana. To dość innowacyjne i jeszcze nowatorskie podejście, ale coraz więcej klientek chętnie decyduje się nie.

Rynek odzieżowy zmienia się przyznać trzeba, że zmienia się zdecydowanie na lepsze. Nowe marki przecierają szlaki, pokazują, że nie istnieje niemożliwe i sprawiają, że uznane dotąd gigantyczne korporacje czują oddech na plecach – z korzyścią dla klientów. Jeśli modna odzież damska to tylko w butiku Space.