Luty to najkrótszy miesiąc w roku! Wydawać by się mogło, że w tym czasie czeka na nas niewiele ciekawych premier kinowych. Jednak to nieprawda! Okazuje się, że w lutym czeka na nas kilka interesujących nowości i to niekoniecznie tylko walentynkowych.

Mia i biały lew

W ostatnim czasie na ekrany kin weszło kilka familijnych filmów z udziałem zwierząt. Mia i biały lew to kolejny z nich! Ten francuski film przygotowy nie tylko opowiada historię dzielnej Mii, ale niesie też ekologiczne przesłanie. Obraz skupia się też na ważnych wartościach takich, jak rodzina, przyjaźń, tolerancja, a także szacunek do ludzi i zwierząt.

Anioł

Anioł to film luźno oparty na życiu najsłynniejszego argetyńskiego seryjnego mordercy CarlosaRobledo Pucha. Jego proces był ogromną sensacją, gdyż na ławie oskarżonych zasiadł chłopak o niespotykanej urodzie, który kilka miesięcy wcześniej dopuścił się brutalnych przestępstw. To sprawiło, że młodzieniec szybko zyskał przydomek Anioł Śmierci i Czarny Anioł.

Green Book

Green Book to jeden z tegorocznych faworytów Oscarowych, któremu udało się zebrać aż 5 nominacji. Film wyróżnia się na tle swoich konkurentów prostotą, ale nie oznacza to, że nie ma widzom nic do zaoferowania. Drobny cwaniaczek Tony Lip otrzymuje propozycję zostania szoferem wybitnego czarnoskórego pianisty w czasie jego najbliższej trasy koncertowej. Ich wspólna podróż staje się początkiem pięknie przyjaźni i dostarcza widzom mnóstwo okazji do śmiechu i refleksji.

Planeta Singli 3

Pierwsza część Planety singli do kin przyciągnęła tłumy, druga również cieszyła się popularnością, ale nieco zawiodła. Jednak już pod koniec widzowie mogli się przekonać, że w Walentynki w kinach pojawi się kolejny film. Tym razem akcja przeniesie się na szalone wesele na wsi, a już wkrótce okaże się, czy czy ta część spełni oczekiwania wielbicieli przygód Ani i Tomka.

Z najwyższego szczytu

Majestat gór od zawsze fascynował wiele osób. Nic dziwnego, że cały czas znajdują się nowi chętni do zdobycia najwyższych szczytów. Jednym z nich jest utalentowany snowboardzista Scott, który zawsze chce być pierwszy i najlepszy. Nasz bohater planuje wyjść na szczyt góry Everest i zejść najbardziej niebezpieczne stoki, czego jeszcze nie dokonał nikt przed nim. Jego przewodnikiem górskim zostaje były mistrz narciarstwa.

Bracia Sisters

https://www.youtube.com/watch?v=YM8SMEnTZB8

Bracia Sisters to historia na pograniczu filmu przygodowego i westernu, w którym nie brakuje też humorystycznych akcentów. Za sprawą francuskiego twórcy możemy się przenieść na Dziki Zachód, gdzie dwóch braci z pomocą detektywa ma wytropić pewnego chemika. Wszystko dlatego, że odkrył on specjalny odczyn, który może zwiększyć efektywność odnalezienia złota w amerykańskich wodach. Niestety, detektyw oraz chemik postanawiają połączyć siły i wykiwać braci.