ponadczasowe kolory

Trendy w aranżacji wnętrz zmieniają się co sezon, ale raczej nikt tak często nie zmienia wystroju. Zanim zaczniemy urządzać mieszkanie, warto więc wszystko dobrze przemyśleć. W końcu większość z nas chce mieć wnętrza, które będą modne dłużej niż jeden sezon. Dzisiaj przedstawiamy Wam ponadczasowe kolory, które nigdy nie wychodzą z mody.

Biały

Biały to kolor, który zawsze jest na czasie, podobnie jest w przypadku aranżacji wnętrz. Ta barwa zawsze będzie wyglądać dobrze, a poza tym wniesie świeżość i lekkość do naszych pomieszczeń. W dodatku to bardzo uniwersalny kolor, więc nie liczy się, jakim stylu urządzamy pokoje – biały zawsze będzie wyglądał dobrze.

 

Czarny

Ten kontrastowy do białego kolor jest zawsze obecny w naszym życiu. Czarny nieodłącznie łączy się z takimi pojęciami, jak klasa, szyk i elegancja. W przypadku pomieszczeń może nam się wydawać za ciężki i martwimy się, że zmniejszy przestrzeń. Jednak nie musimy malować nim wszystkich ścian. Czerń doskonale sprawdzi się jako stylowy akcent, możemy też tym kolorem pomalować jedną ścianę.

Czerwony

Czerwień to bardzo intensywny i mocny kolor, więc wiele osób może przerażać. Jednak niepotrzebnie, doskonale sprawdza się on w aranżacji wnętrz, ale trzeba z nim ostrożnie postępować. Czerwony doskonale wygląda jako mocny akcent lub na dodatkach. Warto go łączyć z neutralnymi, łagodniejszymi barwami, które lekko osłabią jego działanie.

Beżowy

Beżowy, podobnie jak biały, jest zawsze na czasie, a w dodatku lepiej sprawdza się we wnętrzach. Wolniej się brudzi oraz doskonale prezentuje się w każdym oświetleniu. To sprawia, że projektanci wnętrz wręcz go uwielbiają i każdego roku promują. Beż jest bardzo uniwersalny, świetnie łączy się mocniejszymi barwami oraz nadaje naszym wnętrzom przytulności.

Żółty

Żółty to bardzo optymisty i słoneczny kolor, który poprawia humor, a także dodaje energii. Dlatego warto go umieścić w naszym mieszkaniu, a będziemy mieć gwarantowany dobry nastrój. W dodatku żółty doda wnętrzom przytulności oraz z pewnością je ociepli. Pamiętajmy też, że świetnie sprawdzi się ona nie tylko na ścianach, ale też na dodatkach.

Niebieski

Niebieski ma wiele odcieni, które pięknie prezentują się w każdym wnętrzu. Doskonale sprawdzą się w pokoju dziecięcym, łazience, salonie, a nawet kuchni. Ściany w tym kolorze nadają wnętrzom lekkości, a poza prezentują się niezwykle świeżo. W dodatku niebieski świetnie wygląda z innym wiecznie modnym kolorem, czyli białym.