Kolacja przy świecach, wino oraz ciekawy film to idealny sposób na spędzenie walentynkowego wieczoru. Tego szczególnego dnia najlepiej sprawdzą się historie o miłości. Przygotowaliśmy listę filmów, które doskonale nadają się na walentynkowy wieczór.

Wielki Gatsby

https://www.youtube.com/watch?v=sLTSvnsidXE

„Wielki Gatsby” to opowieść wymyślona przez Francisa Scotta Fitzgeralda – jednego z najważniejszych pisarzy tworzących w latach 20 minionego wieku. Jest to wzruszająca historia miłosna rozgrywająca się w czasach prohibicji, rozwoju przestępczości oraz upadku moralnego. To wystarczy, aby przyciągnąć miliony widzów. Dodatkowo, ekranizacja z 2013 roku zachwyca niesamowity przyjęciami, wszechobecnym przepychem oraz doskonałym połączeniem jazzu i rapu.

Oświadczyny po Irlandzku

Amerykanka Anna jedzie do Irlandii, aby zgodnie z tamtejszą tradycją, oświadczyć się swemu chłopakowi 29 lutego. Niestety, nie wszystko przebiega zgodnie z planem. Pogoda krzyżuje jej plany i kobieta musi znaleźć sposób, aby dostać się z Walii do Dublina. Pomaga jej w tym przystojny Declan. Tak zaczyna się podróż, która na zawsze zmieni życie dwójki bohaterów.

Jak stracić chłopaka w 10 dni

Andie pisze artykuł o tym, jak stracić chłopaka w 10 dni. Ben ma w tym samym czasie rozkochać kobietę, aby poprowadzić pewną kampanię. Trafiają na siebie, komu uda się osiągnąć cel? Jeśli jeszcze nie widzieliście tego filmu to walentynki będą wspaniałą okazją. To jedna z komedii romantycznych, która naprawdę jest śmieszna!

Planeta singli

Polska również może pochwalić się udaną komedią romantyczną, a jest nią właśnie „Planeta singli”. Ten film doskonale bawi, a momentami potrafi też wzruszyć. I chociaż twórcy czerpią ze sprawdzonych, zachodnich rozwiązań, to nie będziemy się nudzić w czasie seansu.

Jeden dzień

„Jeden dzień” to historia miłości, która musiała przełknąć wiele gorzkich łez. Emma i Dexter pochodzą z zupełnie różnych światów, ale spędzają ze sobą noc po ukończeniu szkoły. Od tamtej pory zostają przyjaciółmi, a my poznajemy ich przez kolejne 20 lat właśnie w rocznicę tego dnia. Jest to historia nie tylko o miłości, ale też o przyjaźni, dojrzewaniu oraz niespełnionych marzeniach.

Zaczarowana

Ta piękna, bajkowa historia spodoba się nie tylko dzieciom, ale też dorosłym. Opowieść ma wszystkie elementy, które miały klasyczne bajki Disneya. Jednak historia nie rozgrywa się w baśniowej krainie, tylko współczesnym Nowym Jorku, który za sprawą bajkowej księżniczki staje się rozśpiewany i jeszcze bardziej kolorowy.

Pokuta

„Pokuta” to historia jednego kłamstwa, które brutalnie przerywa miłość i drastycznie zmienia życie głównych bohaterów.  Nastoletnia Briony przypadkiem odkrywa związek swojej starszej siostry i syna gospodyni. Kiedy dochodzi do gwałtu na jej kuzynce, dziewczynka właśnie Robbiego oskarża o ten czyn. W wyniku tych okoliczności zakochanych czeka długa rozłąka, a Briony życie z poczuciem winy.

Jak poślubić milionera

Trzy modelki, grane przez gwiazdy ówczesnego kina – Lauren Bacall, Marilyn Monroe oraz Betty Grable, szukają kandydatów na męża, którzy muszą spełniać jeden warunek – być milionerem. Tak zaczyna się zabawna, błyskotliwa i pełna różnych perypetii historia. W końcu każdej bohaterce udaje się spotkać wybranka swojego serca, ale milionerem jest tylko jeden.

Na pewno, być może

Rozwodzący się Will opowiada swojej córce historię swoich trzech związków miłosnych. Zmienia jednak ich imiona, więc dziewczynka musi rozszyfrować, która z kobiet jest jej matka. Szybko składa ona w całość kawałki układanki i zaczyna rozumieć, że miłość nie jest tak prosta jakby się mogło wydawać, a na drugą szansę nigdy nie jest za późno. Ta lekka i optymistyczna komedia to świetny wybór na walentynkowy wieczór.

Walentynki (2001)

Pięć dziewczyn w czasie balu walentynkowego wystawiło na pośmiewisko szkolnego nieudacznika. Kilka lat później jedna z nich ginie, a pozostałe dostają karteczki z pogróżkami. Film będzie doskonałą alternatywą dla tych, którzy nie mają ochoty na kolejną miłosną historię tego dnia, ale chcą pozostać w walentynkowym klimacie.