Gianni Versace był wizjonerem, który zmienił oblicze światowej mody. Niestety, tragiczna śmierć przerwała jego karierę projektanta. Wiele osób marzyło, aby chociaż raz pojawić się w jego luksusowej posiadłości. Teraz będą mieli okazję – rezydencja Gianniego została zamieniona w hotel.

Legenda wciąż żywa

Versace to prawdziwa legenda świata mody. Jego głównym konkurentem był Armani, chociaż ich projekty znacząco się ode siebie różniły. Mawiano nawet, że Armani ubiera żonę, a Versace kochankę. To powiedzenie doskonale oddaje wizję obydwu projektantów.  W 1992 roku Versace kupił dom, a następnie Revere Hotel, które wkrótce połączył i zamienił we wspaniałą posiadłość z basenem i gigantycznym ogrodem. I to właśnie przed jej wejściem został zamordowany w 1997 roku. Wydarzenie to sprawiło, że wspaniała posiadłość stała się obowiązkowym punktem na mapie turystycznej Miami, nad którym krąży mroczna legenda.

Villa Casa Casuarina

Teraz legendarną posiadłość Versace przejęła sieć Victor Hotels, która wykorzystała fakt, że miejsce stało się atrakcją turystyczną. Stworzyła więc hotel o nazwie Villa Casa Casuarina dając gościom szansę spędzenia chociaż krótkiej chwili pod dachem słynnego projektanta. W obiekcie znajduje się 10 niesamowitych apartamentów, a także wspaniały 16-metrowy basen wyłożony 24-karatowym złotem basen.  Goście będą mogli również skosztować pysznych włoskich i śródziemnomorskich potraw w restauracji Gianni’s.

Ile kosztuje pobyt w takim miejscu? W lutym ceny za noc wahają się pomiędzy 2 700 a 4 900 zł.