W dzisiejszych czasach zegarków nie kupujemy tylko w celu kontrolowania czasu. Przede wszystkim cieszą się one dużą popularnością ze względu na swoje walory estetyczne. Nie da się zaprzeczyć, że dziś używane jako biżuteryjny dodatek stały się nieodzownym elementem dopracowanego outfitu. W tym artykule podpowiadamy jak dobrać zegarek do męskiej stylizacji!

Jak dobrać zegarek do męskiej stylizacji?

Jaki zegarek dobrać do smokingu/garnituru?

W przypadku eleganckiego ubioru takiego, jak smoking sugerujemy dobór zegarka kieszonkowego, gdyż taki strój wieczorowy nie potrzebuje zbyt wielu ozdobników. Świetnie będzie pasował poniższy zegarek kieszonkowy Sekonda Classic, który zachwyca niezwykle kunsztownym wykonaniem. Taki model z pewnością będzie wyróżniał się z tłumu. Natomiast do zestawów garniturowych – tych na co dzień i na specjalne okazje – najlepiej sprawdzą się zegarki skórzane o stonowanej kopercie, np. zegarek męski Roamer Superior 3H Gents. Ważny jest umiar! Dlatego do eleganckich stylizacji najlepiej wybierać modele z niewielkimi rozmiarami kopert oraz bransolet.

Warto skupić się na wyborze jednego koloru poszczególnych elementów ubioru, tzn. że jeśli ubieramy brązowe buty ze skóry i pasek od spodni to zegarek również powinien być w tym kolorze. Natomiast przy wyborze spinek do koszuli należy kierować się kolorem koperty. Warto też pamiętać, że zegarki na bransolecie zdecydowanie bardziej pasują do garniturów codziennych niż do formalnych. Jednym z wartych uwagi czasomierzy na bransolecie jest zegarek męski Zeppelin Flatine. 

Jaki zegarek do męskiej stylizacji casualowej?

Zegarek do noszenia na co dzień powinien być przede wszystkim praktyczny i wytrzymały. Znakomitym rozwiązaniem będzie czasomierz na bransolecie, choć te na pasku też spełniają te funkcje. W odróżnieniu od stylizacji eleganckich można tu sobie pozwolić na większe pole do popisu – świetnie sprawdzą się modele typu fashion, pilot, czy militarny. Natomiast kolor paska/bransolety warto dopasować do barwy poszetki czy skarpetek. Dobrym przykładem zegarka noszonego na co dzień z paskiem lub bransoletą są: zegarek męski Tommy Hilfiger Dean oraz zegarek męski Emporio Armani AR1702 

Do zestawów casualowych pasują również zegarki, których kopertę wykonano z drewna. Najlepiej komponują się one z dżinsami i loafersami. Drewnianym czasomierzem godnym uwagi jest Plantwear Fox Orzech Chronograph Outlet.

Jaki zegarek do męskiej stylizacji sportowej?

Mężczyźni, którzy trenują również lubią sprawdzać czas. A jak wybrać zegarek do męskiej stylizacji sportowej? U osoby aktywnej nie sprawdzi się mode; z bransoletą, gdyż łatwiej ją uszkodzić. Zdecydowanie lepszą decyzją będzie wybór silikonowego paska. Warto zwrócić uwagę również na samo jego mocowanie. Pasek powinien być stabilny, a zarazem wygodny przy wykonywaniu wzmożonych ruchów. Do biegania idealnie nada się smartwatch Suunto 7 Graphite Copper łączący sportowe funkcje i smart opcje. Natomiast do pływania i nurkowania szczególnie polecamy zegarek Traser Green Spirit.

Co w przypadku łączenia stylów?

Łączenie stylów w modzie męskiej staje się coraz bardziej popularne, a przy okazji pozwala stworzyć bardzo praktyczną stylizację. Dzięki dodatkom również można przełamać outfit, np. poprzez założenie zegarka sportowego do klasycznej stylizacji. Idealnie sprawdzi się tu czasomierz z wyrazistym cyferblatem, np. Casio Protrek. Kolejnym zegarkiem, który świetnie przełamie elegancką stylizację jest, np.
Traser P59 Essential M na parcianym pasku.

Prawidłowo dobrany zegarek to akcent mówiący o tym, jak postrzegacie siebie i czy zwracacie uwagę na dobry styl. Przygotowane zestawienie
pokazuje, że warto zaopatrzyć się w kilka zegarków dedykowanych różnym outfitom. Uniwersalny zegarek nie istnieje, ale bez problemu można znaleźć taki, który będzie pasował do różnych męskich stylizacji. Warto zajrzeć na stronę: https://zegarownia.pl, gdzie znajduje się bogata oferta modeli najwyższej jakości. Pamiętaj, że najważniejsza zasada noszenia zegarków męskich to: ma być spójnie i estetycznie!