Wiele kobiet kocha modę i uwielbia kupować nowe ubrania. Niestety często mają problem z odnalezieniem swojego stylu. Nie do końca wiedzą, co będzie do nich pasować i w czym poczują się świetnie. Nie każdy też zdaje sobie sprawę z faktu, że indywidualny styl jest odzwierciedleniem tego, kim jesteśmy. Dlatego warto go odnaleźć!

Jak odnaleźć swój indywidualny styl?

Zacznij od określenia typu swojej sylwetki

Znajomość ciała jest bardzo ważna przy odnalezieniu swojego stylu. Dlatego warto określić poznać nasze wady i zalety, a także określić typ sylwetki. Dzięki temu będziesz wiedzieć, które ubrania świetnie pasują do Twojego ciała. Nie chodzi o to, aby wykluczać pewne elementy z garderoby, tylko o dobrą znajomość swojego ciała. Dzięki temu będzie wiedzieć, jak podkreślić swoje zalety, a ukryć wady.

Przejrzyj swoją garderobę i stylizacje

Przejrzyj dokładnie swoje ubrania i zastanów się, jakie rzeczy najczęściej kupujesz. Dokładnie je też posegreguj, ponieważ każda rzecz powie Ci coś więcej na temat Twoich upodobań. Każde ubranie ma swoją historię, o czym możesz nie zdawać sobie sprawy. Dlatego dobrze zastanów się, z jakiego powodu je kupiłaś i jak często nosiłaś. Te, które zakładasz najczęściej wskazują na Twój indywidualny styl. W następnym etapie przejrzyj stare zdjęcia, a wtedy zobaczysz, w których ubraniach podobasz się sobie najbardziej. Dzięki odkryjesz, jakie elementy powinny gościć w Twojej szafie jak najczęściej. Nie zapominaj jednak o dodaniu ciekawych dodatków, żeby Twoje stylizacje nie były nudne.

Znajdź swoje inspiracje

Warto też znaleźć swoje modowe inspiracje! Zastanów się, czy wolisz trochę szaleństwa w swojej garderobie, a może zależy Ci, aby wszystko było stonowane. Warto też określić, jaka rzecz pierwsza przychodzi Ci do głowy, gdy musisz szybko się ubrać, to wszystko ma wpływ na Twój indywidualny styl. W następnej kolejności znajdź swoją ikonę modową. Może to być ktoś znany, ale nie koniecznie. Ważne, żeby była to osoba, której stylizacje zawsze Ci się podobają. Nie zapominaj jednak, żeby wybrać kogoś, kto nosi ubrania, w których Ty też się dobrze poczujesz. Jak już wybierzesz odpowiednią osobę, zawsze możesz ją podpatrzyć i szukać modowych inspiracji.

Pamiętaj o odpowiednich kolorach i dodatkach

Podstawy odnalezienia swojego stylu już znasz! Jednak ubrania do stylizacji warto wyszukiwać w odpowiednich kolorach. Jak je dobrać? Przede wszystkim warto wybrać te, które nam się najbardziej podobają, a poza pasują do naszej urody. Warto też określić na początku, czy wolimy stonowane, czy szalone barwy. A może najlepiej czujemy się w bieli i czerni? W następnej kolejności powinniśmy się zastanowić nad dodatkami – w końcu mogą one zupełnie odmienić nasze stylizacje. Zastanów się, czy wolisz delikatną biżuterię, czy może coś bardziej szalonego? Przemyśl też, jaki typ dodatków Ci odpowiada, a który nie. Są osoby, które muszą mieć zawsze kolczyki, ale za inną biżuterią nie przepadają. Inni kochają naszyjniki lub bransoletki. Są też tacy, którzy zamiast biżuterii wolą ciekawe buty, kapelusze lub apaszki. Musisz się zastanowić, który rodzaj dodatków najbardziej Ci odpowiada.

Połącz wszystko w spójną całość

Na koniec połącz wszystkie elementy w spójną całość! Wszystko powinno ze sobą współgrać i tworzyć ciekawe stylizacje. Trzeba też pamiętać, że niektóre osoby mają ściśle określony indywidualny styl i tylko w ubraniach do niego pasujących dobrze się czują. Inni natomiast są bardziej elastyczni – swój styl lubią dobierać do miejsca i okazji, a także nastroju. Po dokładnej analizie, na pewno już wiesz, którym jesteś typem!