Piękna, słoneczna pogoda, morska woda i piaszczysta plaża – za to kochamy lato. Niestety mogą one szkodzić naszym włosom. Pewnie zauważyłyście, że po urlopie stawały się szorstkie, często się elektryzowały i gorzej układały. Jednak możemy temu zapobiec! Wystarczy tylko odpowiednia pielęgnacja dostosowana do pory roku, a nasze kosmyki nie ucierpią w czasie urlopu. Jak więc pielęgnować włosy latem?

Jak pielęgnować włosy latem?

Stosuj odpowiednie produkty

Latem nasze włosy szybciej się przetłuszczają, a to sprawia, że musimy je częściej myć. Niestety może to prowadzić do wysuszania kosmyków, które w efekcie będą gorzej wyglądać. Dlatego powinniśmy stosować odpowiednie produkty, aby temu zapobiec. Do mycia włosów najlepiej szampony, które nie zawierają SLS – świetnie sprawdzą się naturalne lub te przeznaczone dla dzieci. Możemy też spróbować oczyścić kosmyki odżywką, ale nie w każdym przypadku to się uda. Nie możemy też zapomnieć o nawilżeniu i odżywieniu włosów, dzięki temu po wakacjach nie będą wymagały intensywnej regeneracji. Najlepsze odżywki i maski na lato to, które zawierają ceramidy, witaminy A, B, E, F, H, olej jojoba, kolagen morski czy olejek makadamia.

Odżyw włosy od środka

Latem często kusi nas, aby odpocząć od prawidłowej diety. Mamy ochotę zdrowe produkty zastąpić różnymi słodyczami, czy fastfoodami. Jednak może to się odbić negatywnie nie tylko na naszej figurze, ale też skórze i włosach. Dlatego nie decydujmy się na urlop od zdrowej żywności. W końcu latem jest tyle świeżych warzyw i owoców, które pozytywnie wpłyną na nasze kosmyki. Warto więc sięgnąć po marchewki, morele, brzoskwinie, mango, truskawki, wiśnie, arbuza, pomidory, dynię, ziemniaki oraz zielone warzywa. Nie zapominajmy też o rybach, które znajdziemy w każdym nadmorskich kurorcie.

Pamiętaj o filtrach UV

Latem większość z nas stosuje filtry UV, aby chronić skórę przed słońcem. Jednak czy nakładacie je również na włosy? Pewnie nie, a to wielki błąd! W końcu nasze kosmyki potrzebują takiej samej ochrony jak skóra. Dlatego warto szukać produktów do włosów, które zawierają filtry UV. Świetnie, gdy znajdą się w naszym szamponie, odżywce oraz masce, ale warto również kupić mgiełkę ochronną, która dodatkowo zabezpieczy włosy. Musimy o niej pamiętać urlopie, gdy nasze włosy są szczególnie narażone na uszkodzenia. Jednak warto ją też stosować na co dzień.

Zadbaj o nakrycie głowy

W lecie warto zadbać o dodatkową ochronę włosów. Szczególnie powinniśmy o tym pomyśleć w czasie plażowania lub grillowania, gdy dużo czasu spędzamy na słońcu. Najlepszym sposobem na to będzie odpowiednie nakrycie głowy. Świetnie sprawdzą się bardzo modne kapelusze oraz chusty. Dzięki temu nie tylko zabezpieczymy nasze kosmyki, ale możemy też wyglądać niezwykle stylowo.

Nigdy nie wychodź na zewnątrz z mokrymi włosami

Wysokie temperatury zachęcają do tego, aby spacerować z mokrymi lub wilgotnymi włosami. Jednak nie jest to najlepszy pomysł! Mokre włosy są bardzo narażone na uszkodzenia, dodatkowo parujące krople wody są odpowiedzialne za przesuszenie kosmyków. Dlatego warto bardzo dobrze wysuszyć włosy, zanim wyjdziemy z mieszkania. Czasami może nas kusić, żeby wyjść z wilgotnymi, ale lepiej tego nie robić.