Już oficjalnie mamy wiosnę! Dlatego ciemne, zimowe barwy powoli się chowają, aby mogły pojawić jasne i optymistyczne kolory. Wiosenny manicure jest zwykle szalony i energetyczny. Pojawia się mnóstwo kolorów, a na naszych paznokciach kwitną kwiaty. Jak będzie w tym roku?

https://www.instagram.com/p/BUIkpZvl23O/?tagged=logonails

Jakie kolory są modne tej wiosny?

Wiosna zazwyczaj łączy się z żywymi i optymistycznymi kolorami. W tym roku nie będzie inaczej! Prawdziwym hitem tej wiosny będą róż, koral, pomarańczowy oraz żółty. Nie zabraknie też klasycznej czerwieni oraz pasteli, które są nieodłącznym towarzyszem wiosny. Takie odcienie są bardzo neutralne, więc zawsze będą wyglądać elegancko. W tym roku na paznokciach pojawi się również czerń, ale jest jeden warunek musi być matowa! Nie zabraknie też blasku, a wybór jest ogromny. Modne będą różne metaliczne barwy – sprawdzi się srebrny, złoty oraz miedziany.

A jakie wzory będą królować?

W przypadku wzorów mamy prawdziwe pole do popisu. Oczywiście, jak każdej wiosny na paznokciach pojawią się kwiaty, ale w tym roku najmodniejsze będą te jasne na ciemny tle. Nadal w modzie są różne wariacje związane na temat manicure francuskiego. Ten klasyczny jest passe, za to nowe wersje są jak najbardziej na topie. Zmiana barw, dołożenie dodatkowego koloru, czy wprowadzenie asymetrii – to się sprawdzi tej wiosny. Ogólnie linie są bardzo modne, które można wykonać na różne sposoby – wszystko zależy od naszej wyobraźni. Kolejnym hitem tej wiosny są paznokcie z logo lub napisami. W tym roku królowały na wybiegu, więc pewnie niedługo zawładną ulicami.

A oto kilka naszym propozycji idealnych na przywitanie wiosny:

Różne odcienie blasku

Błysk na paznokciach bardziej kojarzy nam się z zimą, ale wiosną również się sprawdzi. W tym roku błyszczące paznokcie są bardzo modne. Pomysłów na blask jest wiele! Możemy postawić na cyrkoniowe lub lustrzane ozdoby albo lakiery z brokatem. Bez znaczenia jest to, czy całe paznokcie będą błyszczeć, czy zdecydujemy się jedynie na niewielkie akcenty.

Negative Space

Pastelowe paznokcie w stylu negative space to doskonały wybór tej wiosny. Taki manicure zrobi wrażenie na wielu osobach, a jego przygotowanie nie jest takie pracochłonne jakby się mogło wydawać. Pastelowe kolory doskonale wpisują się w wiosenną stylistykę, a pozostawiona pusta przestrzeń sprawia, że paznokcie nie są nudne.

https://www.instagram.com/p/Bf-sIPZl1lo/?taken-by=mintnailsbybecki

Matowa czerń

Czerń nigdy nie wychodzi z mody, ale wiosną na paznokciach pojawia się bardzo rzadko. W tym roku się to zmieni! Czarne paznokcie będą prawdziwym hitem wiosny, ale tylko te matowe. Dlatego koniecznie musicie się zaopatrzyć w odpowiedni top.