Droga Kobieto, na pewno znasz to uczucie! Przychodzi nowy miesiąc, a wraz z nim zespół napięcia przedmiesiączkowego. Każda z nas jest inna, jednak najczęściej wraz z PMS pojawiają się rozdrażnienie i wahania nastrojów. Są one nie tylko uciążliwe dla bliskich nam osób, ale również męczące dla nas samych. W czasie miesiączki dodatkowo dochodzi do tego ból brzucha, głowy, czy pleców, a przez to nasz humor znacznie się pogarsza. Czy istnieją sposoby na poprawienie nastroju podczas tych trudnych dni? Oczywiście! Przedstawiamy kilka sposobów, które każda kobieta powinna wypróbować!

Jak kobiety mogą sobie poprawić humor podczas okresu?

Smaczne jedzenie

Kto nie lubi jeść? Nieodparta ochota na jedzenie przychodzi najczęściej wraz z napięciem przedmiesiączkowym. Wtedy to właśnie kobiety marzą o tłustych, sycących posiłkach lub słodkich deserach. Podczas okresu nie odmawiajmy sobie przyjemności, którą daje nam jedzenie. Możesz ugotować coś sama, a najlepiej wybierz przepis, którego nigdy nie robiłaś. Jeśli nic konkretnego nie przychodzi Ci na myśl, polecam skorzystać z internetu. Jest wiele stron internetowych, które podpowiadają czytelnikom pomysły na obiad, a na YouTubie bez problemu można znaleźć filmy o tematyce kulinarnej. Do dzieła!

Jeśli nie chcesz gotować lub po prostu tego nie lubisz, możesz przecież wyjść i zjeść smaczny posiłek w restauracji. Zabierz przyjaciółkę na pizzę, burgera lub kawę i deser. Gwarantuję, że humor na pewno Ci się poprawi! Natomiast w czasie kwarantanny bez problemu możesz zamówić smaczny posiłek.

Świeże powietrze

Po smacznym posiłku grzechem będzie, jeśli nie wyjdziesz na świeże powietrze! Bez względu na pogodę krótki spacer dobrze wpłynie na Twoje samopoczucie i pozwoli rozluźnić mięśnie w dolnych partiach ciała. Okazuje się, że nawet podczas okresu ruch jest jak najbardziej wskazany. Jeśli nie spacer, to może jakaś mała aktywność w domu? Co powiesz na jogę lub tanieć? Poczujesz się lepiej, uśmiech zagości na Twojej twarzy i zapomnisz chociaż na chwilę o miesiączce.

Leniuchowanie

Kanapa, ulubiony serial lub film – to zdecydowanie brzmi przekonująco dla każdej z nas podczas okresu. Przygotuj ulubioną przekąskę, ułóż się wygodnie i zadbaj o to, by nikt Ci nie przeszkadzał. Jest to jedna z najczęściej wybieranych opcji przez kobiety. Leniuchowanie podczas okresu to czysta przyjemność, w końcu mamy wymówkę!

Czas na relaks!

Najlepszym sposobem na poprawę humoru podczas miesiączki jest zadbanie o samą siebie. Która z nas nie lubi się rozpieszczać? Idealną do tego porą jest wieczór. Przygotuj ulubioną maseczkę, zapal świece, włącz muzykę, która Cię zrelaksuje i jeśli masz wannę możesz zrobić sobie ciepłą kąpiel. Pamiętaj, żeby woda nie była zbyt gorąca, ponieważ może dojść do obfitego krwawienia. Najlepiej przed wejściem do wanny zaaplikuj tampon, który pozwoli Ci się cieszyć swobodną kąpielą. Po tak mile spędzonym wieczorze będziesz wypoczęta i gotowa do spokojnego snu. A rano, gdy się obudzisz Twoje samopoczucie będzie o wiele lepsze, bo już bliżej końca niż dalej!

Autor: Karolina Herba