W kwietniu pogoda nie zawsze dopisuje, a doskonałym pomysłem na spędzenie deszczowego wieczoru jest wyjście do kina. W tym miesiącu czeka nas dużo premier o różnorodnej tematyce. Wybraliśmy kilka z nich, na które warto zwrócić uwagę.

Tomb Raider

Ten film już od dawna wzbudza wiele emocji, głównie przez aktorkę grającą główną rolę. Już nie zobaczymy Angeliny Jolie jako Larę Croft, tym razem zastąpi ją Alicia Vikader. Z tego powodu w internecie toczą się gorące dyskusje. Jedni są niezadowoleni z wyboru i podkreślają, że wygląd Alicia kompletnie nie pasuje do tej roli. Inni są zachwyceni wyborem aktorki i przypominają, że film opiera się na nowszych wersjach gry, a tam Lara wygląda zupełnie inaczej niż ta utrwalona w pamięci internautów. Czy Alicia sprawdzi się w tej roli, będzie można się przekonać już od 6 kwietnia, gdy film wejdzie do kina.

Piękna i bestie

Młoda studentka wychodzi z imprezy z pewnym chłopakiem na spacer nad brzegiem morza. Jeszcze nie wie, że wkrótce ta noc zamieni się w koszmar, w którym czeka ją długa walka o własną godność. Film składa się z dziewięciu sekwencji, a napięcie rośnie z minuty na minutę. Dramatyzmu dodaje fakt, że historia oparta jest na faktach. Jednak w filmie nie chodzi tylko o sytuację kobiet w arabskich krajach, ale też o momenty, gdy sprawiedliwość jest po stronie rządzących, a obywatel jest bezradny i nie ma, jak się bronić. Niestety takie tragedie mogą się zdarzyć wszędzie.

Znikasz

Spokojny dyrektor szkoły nagle zmienia się w nieobliczalnego i budzącego strach psychopatę. Jego działania doprowadzają do tego, że ląduje w szpitalu, a wtedy lekarze odkrywają u niego guza mózgu, który spowodował zmianę osobowości. W tym momencie pojawia się dylemat, czy choroba może być usprawiedliwieniem dla popełnionych przez niego strasznych czynów? Czy neurobiologiczne zmiany w mózgu mogą decydować o tym, kim jesteśmy?

Raz się żyje

https://www.youtube.com/watch?v=iPoO3g3d_IY

Ta lekka komedia z doskonałą obsadą to idealny sposób na poprawienie humoru. Harold ma miłą żonę , wspaniały dom na przedmieściach oraz świetną pracę w korporacji. Jednak pewnego dnia odkrywa, że perfidnie oszukiwany i wykorzystywany przez tych, którym ufał najbardziej. Mężczyzna nie ma nic do stracenie, więc w czasie służbowej podróży do meksyku, gdzie ma być kozłem ofiarnym, postania odegrać się na wszystkich i zdobyć fortunę. Jednak nie wszystko okazuje się takie proste, jak sobie zaplanował.

Dziewczyna we mgle

https://www.youtube.com/watch?v=CoGwLSGWSck

W górskim miasteczku znika 16-letnia dziewczyna, na miejscu pojawia się charyzmatyczny detektyw Vogel – znany z tego, że przyciąga uwagę mediów. Od samego początku jest pewien, że ściga mordercę. Kiedy poszukiwania nie przynoszą żadnych rezultatów, bezpodstawnie kieruje swoje podejrzenia na nauczyciela literatury. Vogel ignoruje dowody i poszlaki, a gdy coraz trudniej ukryć mu matactwa w śledztwie, sprawy przybierają nieoczekiwany obrót. „Dziewczyna we mgle” to ekranizacja bestsellerowej powieści Donato Carrissiniego, a jej realizacji podjął się sam autor.

Śmierć Stalina

https://www.youtube.com/watch?v=k6f0FmpAbeA

„Śmierć Stalina” ta brawurowa komedia w pełnej krasie obnaża szaleństwo totalitaryzmu, na którą warto się wybrać do kina. Stalin umiera, a elity walczą o dominację oraz wpływy po nim. Najważniejsze to nie dać się zabić i odnaleźć się w chaosie, w którym pogrąża się Kreml. Krytycy na całym świecie są zachwyceni filmem, za to w Rosji trafił na zakazanych tytułów. Nic dziwnego, jest to satyra opowiadająca o chaosie i konflikcie politycznym, który nastąpił tuż po śmierci wielkiego wodza i tyrana, czyli Stalina. Jednak nie chodzi tu tylko o sowiecką rzeczywistość. Film jest pretekstem do ukazania absurdów działania również współczesnej polityki.