wiosenna depresja

Wreszcie mamy wiosnę – powinien to być dla nas radosny czas. W końcu słońce dodaje energii i budzi w nas chęć do działania. Niestety, nie zawsze tak jest, czasami może się pojawić wiosenna depresja. Często przyczyną tego jest fakt, że wreszcie pojawia się słońce, a my nie mamy czasu z niego korzystać, przez to tracimy energię na cokolwiek. Wiosną mogą nam też towarzyszyć niecierpliwość, frustracja, niechęć, opór, odrętwienie, a nawet agresja. Jednak nie musi tak być! Mamy dla Was kilka sposobów, jak pokonać wiosenną depresję.

Ustal priorytety

Najczęstszą przyczyną wiosennej depresji jest fakt, że o tej porze roku mamy mnóstwo rzeczy do zrobienia. W końcu trzeba przeprowadzić generalne porządki, a wtedy narzucamy sobie zbyt dużą presję. Takie działanie nie sprzyja utrzymaniu dobrego nastroju. Jednak wystarczy w odpowiedni sposób podejść do tego zadania, a wszystko stanie się łatwiejsze. Zanim przystąpimy do wiosennych porządków, warto ustalić priorytety. Najlepiej przygotować listę, na której uporządkujemy czynności od najbardziej pilnych do najmniej. W ten sposób uwolnimy się od presji, którą często odczuwamy o tej porze roku. Wówczas nie popsuje nam się nastrój, gdy nie będziemy nadążać z wykonaniem zadań znajdujących się na samym dole.

Przebywaj dużo na świeżym powietrzu

Wiosną po prostu trzeba korzystać z jej uroków! Dlatego nie warto przesiadywać w domu po pracy, tylko jak najczęściej chodzić na spacery. W tym czasie zapomnij o swoich zmartwieniach, tylko podziwiaj otaczającą przyrodę. Kwitnące kwiaty, śpiewające ptaki oraz słońce naprawdę może poprawić nastrój. Przebywanie wśród natury pomoże stłumić frustrację, którą odczuwa się przy zmianie pór roku.

Pozbądź się gniewu

Wiosenna depresja minie, gdy pozbędziemy się wszystkich negatywnych emocji. Najczęściej w naszym życiu pojawia się gniew. Na szczęście bardzo łatwo możemy się go pozbyć, wystarczy zacząć uprawiać sport.  Świetnym wyborem będzie joga lub bieganie. Czasami gniew może się nam przydać przy wykonywaniu różnych zadań. Musimy tylko znaleźć sposób na jego konstruktywne wykorzystanie, a wtedy łatwiej będzie nam pokonać różne przeszkody, które nas powstrzymują przed działaniem.

Odpowiednio się odżywiaj, a poczujesz się lepiej

Często nie zdajemy sobie sprawy z faktu, że odpowiedni posiłek pozytywnie wpływa na nasz nastrój. Dlatego warto spożycie przetworzonej żywności. Do naszego jadłospisu warto wprowadzić warzywa, szczególnie zielone oraz zboże, które dodadzą nam energii. Pamiętajmy też, że gorzkie i kwaśne produkty odtruwają wątrobę. Z tego powodu warto zaczynać dzień od wody z cytryną lub łyżeczką octu. W czasie wiosennej depresji do naszego jadłospisu powinniśmy też wprowadzić kapustę, jarmuż oraz pietruszkę.