Historia Kopciuszka pokazuje, że jedna para butów może wiele zmienić w naszym życiu. Nic więc dziwnego, że w szafie każdej kobiety znajdzie wiele modeli. Są też takie buty, które może sobie kupić tylko nieliczne grono, a większość z nas pewnie nigdy nie będzie na nie stać. Jednak czasem wystarczy podziwiać na zdjęciach, a znaleźć tańszy odpowiednik. Oto najbardziej luksusowe marki obuwnicze na świecie.

Stuart Weitzman

To właśnie Stuart Weitzman projektuje najdroższe buty na świecie. Projektant, uznawany za artystę w swojej branży, pierwsze buty projektował do sklepu swojego ojca. Po jego śmierci firma została sprzedana, ale Stuart odkupił ją w 1994 roku. Weitzman tworzy buty z unikalnych materiałów, a w jego kolekcji znajdziemy modele zdobione diamentami czy perłami.

https://www.instagram.com/p/xEsjO5AN9I/

<script async data-config=”QP4jxxjqj1″ data-key=”7f7f98bd899d06c6aff187b50d32260d57232d91″ src=”//widget.convertiser.com/recommendations.js”></script>

Christian Louboutin

Któż z nas nie kojarzy słynnej czerwonej podeszwy? Nie każdy jednak wie, że twórca słynnej luksusowej marki, pierwsze buty zaprojektował przez przypadek. Louboutin został kilka razy wyrzucony ze szkoły, a pierwszy butik sygnowany własnym nazwiskiem otworzył dopiero w 1992 roku. Na pomysł z kultową czerwoną podeszwą wpadł, gdy zobaczył, jak jedna z modelek maluje paznokcie na czerwono. Szpilki Louboutina szybko zaczęły zdobywać popularność, a obecnie są jedną z najdroższych marek na świecie.

https://www.instagram.com/p/Bo9Vk6kBhuR/

Manolo Blahnik

Manolo Blahnik to kultowe buty Carry Bradshaw z Sexu w Wielkim Mieście. Ich projektant mocno wierzy w moc obcasów. Swoją pierwszą kolekcję zaprezentował w 1971 roku, a obecnie nie może go zabraknąć na liście zawierającej luksusowe marki obuwnicze. Szpilki Manila Blahnika noszą największe gwiazdy Hollywood – można je podziwiać na czerwonych dywanach, w filmach oraz programach telewizyjnych.

https://www.instagram.com/p/BXpxonsF57_/

Jimmy Choo

Jimmy Choo to kolejna ulubiona marka obuwnicza Carry Bradshaw. Jednak ich kult zapoczątkowała księżna Diana w 1997 roku. Od tamtej pory pokochały je miliony kobiet, a zakładały zdobywczynie Oscara oraz pierwsze damy. Marka została założona przez malezyjskiego projektanta Choo Yeang Keata, który początkowo projektował jedynie buty na zamówienie.

https://www.instagram.com/p/BrvMlLNApXY/

Miu Miu

Miu Miu to dzieło słynnej Miucci Prady, a nazwa pochodzi od jej pseudonimu. Młodsza linia Prady stanowi po prostu jej opozycję! Prada oferuje klasyczne, minimalistyczne i eleganckie projekty, a Miu Miu jest buntownicza, eklektyczna i rzucająca się w oczy. Oferta marki od początku znacząco odbiegała od głównych trendów w modzie. To sprawiło, że ludzie od razu się w niej zakochali, a jej obuwie nadal jest obiektem wielu fascynacji.

https://www.instagram.com/p/BwOyJkdl0Ca/

Walter Steiger

Obuwie Waltera Steigera nie są tak znana wśród masowych odbiorców jak te wcześniej wymienione, ale nie może ich zabraknąć na liście zawierającej najbardziej luksusowe marki obuwnicze. Ceny butów z charakterystycznie wygiętymi obcasami zaczynają się 500 dolarów. Markę stworzył Walter Steiger w 1932 roku, ale rozwinął firmę i otworzył butiki w najważniejszych modowych miastach świata, m.in. w Mediolanie, Londynie oraz Nowym Jorku.

https://www.instagram.com/p/BFMaVmDq6Mw/

Brian Atwood

Filozofia marki Briana Atwooda brzmi Wolność polega na byciu odważnym. Projektant uważa, że nie warto iść na kompromis i na razie dewiza ta go nie zawiodła. Atwood był jednym z nielicznych projektantów, którzy zostali zatrudnieni przez samego Versace. Dobra passa sprawiła, że w 2001 roku stworzył własną markę, która do dziś cieszy się olbrzymią popularnością.

https://www.instagram.com/p/Bwb6tk1lsKr/