Aktorstwo kojarzy nam się ze sławą, mnóstwem pieniędzy oraz ogromnym prestiżem. Jednak czasami jest to bardzo wymagający zawód, który wymaga wielu wyrzeczeń. Zdarza się, że aktorzy muszą sporo poświęcić dla roli i często przechodzą ogromną metamorfozę. Oto kilku aktorów, którzy drastycznie schudli do roli.

Christian Bale, „Mechanik”

Christian Bale zagrał mechanika cierpiącego na bezsenność w wyniku, której nie odróżnia rzeczywistości od urojeń, a także drastycznie chudnie. Aktor, aby wypaść przekonująco, schudł do roli ok. 30 kg. Dokonał tego stosując dragońską dietę (przez 4 miesiące jadł puszkę tuńczyka i jabłko dziennie), a dodatkowo ćwiczył (cardio + trening oporowo-siłowy).

Kadr z filmu „Mechanik”, reż. Brad Anderson

Matthey McConaghey, „Witaj w klubie”

Matthey McConaghey w filmie „Witaj w klubie” zagrał pacjenta cierpiącego na AIDS, który pracuje nad systemem zdobywania leków dla innych chorych. Aktor do roli schudł prawie 20 kg, aby tego dokonać konsultował się z dietetykiem, który przygotował mu specjalną dietę. Starał się, aby efekt osiągnąć w najmniej szkodliwy dla organizmu sposób.

Kadr z filmu "Witaj w klubie" reż.  Jean-Marc Valle
Kadr z filmu „Witaj w klubie” reż. Jean-Marc Valle

50cent, „All Things Fall Apart”

50cent w filmie „All Things Fall Apart” gra piłkarza chorego na raka. Raper do roli schudł około 25 kg, dzięki przejściu na płynną dietę. Dodatkowo, ćwiczył na bieżni po 3 godziny dziennie przez 9 tygodni.

Kadr z filmu „All Things Fall Apart” reż. Mario Van Peebles

Michael Fassbender, „Głód”

Michael Fassbender gra młodego więźnia, który jest przywódcą irlandzkiego strajku głodowego. Wszystko po to, aby strajkującym zmieniono status na więźniów politycznych. Fassbender przygotowując się do roli przeszedł na dietę 900 kcal i ćwiczył – w efekcie schudł ok. 25 kg.

Kadr z filmu "Głód", reż. Steve McQueen
Kadr z filmu „Głód”, reż. Steve McQueen

Emile Hirsch, „Wszystko za życie”

Emile Hirsch w filmie „Wszystko za życie” gra młodzieńca, który po ukończeniu studiów rozdaje wszystkie swoje rzeczy wyrusza w podróż zamiast podjąć pracę. Aktor do roli schudł ok. 18 kg, aby to osiągnąć dużo biegał i mało jadł.

 

Kadr z filmu "Wszystko za życie", reż. Sean Penn
Kadr z filmu „Wszystko za życie”, reż. Sean Penn

Adam Driver, „Milczenie”

Adam Driver zagrał jednego z jezuitów, który potajemnie przybywa do Japonii, aby odnaleźć swojego nauczyciela. Aktor w ciągu 4,5 miesiąca schudł ponad 20 kg, aby poddać się fizycznemu cierpieniu. Dzięki temu łatwiej było mu odegrać rolę prześladowanego jezuity. Cały proces odchudzania odbywał się pod okiem dietetyka.

 

Kadr z filmu "Milczenier, reż. Martin Scorsese
Kadr z filmu „Milczenier, reż. Martin Scorsese

Matt Damon, „Szalona odwaga”

Matt Damon do roli medyka w dramacie wojennym „Szalona odwaga” schudł ok. 20 kg. Dokonał tego, dzięki specjalnej diecie, którą sam sobie przygotował. W dodatku codziennie przebiegał 20 kilometrów.

Kadr z filmu "Szalona odwaga", reż Edward Zwick
Kadr z filmu „Szalona odwaga”, reż Edward Zwick