Najbardziej luksusowe marki obuwnicze na świecie!

Historia Kopciuszka pokazuje, że jedna para butów może wiele zmienić w naszym życiu. Nic więc dziwnego, że w szafie każdej kobiety znajdzie wiele modeli. Są też takie buty, które może sobie kupić tylko nieliczne grono, a większość z nas pewnie nigdy nie będzie na nie stać. Jednak czasem wystarczy podziwiać na zdjęciach, a znaleźć tańszy odpowiednik. Oto najbardziej luksusowe marki obuwnicze na świecie.

Stuart Weitzman

To właśnie Stuart Weitzman projektuje najdroższe buty na świecie. Projektant, uznawany za artystę w swojej branży, pierwsze buty projektował do sklepu swojego ojca. Po jego śmierci firma została sprzedana, ale Stuart odkupił ją w 1994 roku. Weitzman tworzy buty z unikalnych materiałów, a w jego kolekcji znajdziemy modele zdobione diamentami czy perłami.

Christian Louboutin

Któż z nas nie kojarzy słynnej czerwonej podeszwy? Nie każdy jednak wie, że twórca słynnej luksusowej marki, pierwsze buty zaprojektował przez przypadek. Louboutin został kilka razy wyrzucony ze szkoły, a pierwszy butik sygnowany własnym nazwiskiem otworzył dopiero w 1992 roku. Na pomysł z kultową czerwoną podeszwą wpadł, gdy zobaczył, jak jedna z modelek maluje paznokcie na czerwono. Szpilki Louboutina szybko zaczęły zdobywać popularność, a obecnie są jedną z najdroższych marek na świecie.

Manolo Blahnik

Manolo Blahnik to kultowe buty Carry Bradshaw z Sexu w Wielkim Mieście. Ich projektant mocno wierzy w moc obcasów. Swoją pierwszą kolekcję zaprezentował w 1971 roku, a obecnie nie może go zabraknąć na liście zawierającej luksusowe marki obuwnicze. Szpilki Manila Blahnika noszą największe gwiazdy Hollywood – można je podziwiać na czerwonych dywanach, w filmach oraz programach telewizyjnych.

Jimmy Choo

Jimmy Choo to kolejna ulubiona marka obuwnicza Carry Bradshaw. Jednak ich kult zapoczątkowała księżna Diana w 1997 roku. Od tamtej pory pokochały je miliony kobiet, a zakładały zdobywczynie Oscara oraz pierwsze damy. Marka została założona przez malezyjskiego projektanta Choo Yeang Keata, który początkowo projektował jedynie buty na zamówienie.

Miu Miu

Miu Miu to dzieło słynnej Miucci Prady, a nazwa pochodzi od jej pseudonimu. Młodsza linia Prady stanowi po prostu jej opozycję! Prada oferuje klasyczne, minimalistyczne i eleganckie projekty, a Miu Miu jest buntownicza, eklektyczna i rzucająca się w oczy. Oferta marki od początku znacząco odbiegała od głównych trendów w modzie. To sprawiło, że ludzie od razu się w niej zakochali, a jej obuwie nadal jest obiektem wielu fascynacji.

Walter Steiger

Obuwie Waltera Steigera nie są tak znana wśród masowych odbiorców jak te wcześniej wymienione, ale nie może ich zabraknąć na liście zawierającej najbardziej luksusowe marki obuwnicze. Ceny butów z charakterystycznie wygiętymi obcasami zaczynają się 500 dolarów. Markę stworzył Walter Steiger w 1932 roku, ale rozwinął firmę i otworzył butiki w najważniejszych modowych miastach świata, m.in. w Mediolanie, Londynie oraz Nowym Jorku.

Brian Atwood

Filozofia marki Briana Atwooda brzmi Wolność polega na byciu odważnym. Projektant uważa, że nie warto iść na kompromis i na razie dewiza ta go nie zawiodła. Atwood był jednym z nielicznych projektantów, którzy zostali zatrudnieni przez samego Versace. Dobra passa sprawiła, że w 2001 roku stworzył własną markę, która do dziś cieszy się olbrzymią popularnością.

Post Author: Redakcja

1 thought on “Najbardziej luksusowe marki obuwnicze na świecie!

    Esmeralda85

    (5 stycznia, 2021 - 6:17 pm)

    Marzę o Louboutinach od lat, ale mąż nie pozwala mi wydać tyle na buty :(( świetny artykuł

Leave a Reply