Męska skóra

Męska skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji, ale nie każdy mężczyzna zdaje sobie z tego sprawę. W drogeriach znajdują się kosmetyki tylko dla panów, a w salonach kosmetycznych zabiegi. Jednak wielu mężczyzn z nich nie korzysta, bo uważają, że to niemęskie. Warto to zmienić i zadbać o prawidłową pielęgnację skóry.

Dlaczego męska skóra wymaga szczególnej pielęgnacji?

Wszystkiemu winny jest testosteron, który sprawia, że męska skóra jest bardziej tłusta niż kobieca. Ich gruczoły łojowe i potowe są większe, a także wydzielają obfite ilości sebum. To wszystko powoduje namnażanie się bakterii, a to z kolei przyczynia się do powstawania zmian trądzikowych oraz nieestetycznych wągrów. Codziennie jest też narażona na zniszczenia powodowane goleniem, suchym powietrzem w biurze, promieniowaniem UV, czy uprawianiem sportu. W dodatku, warstwa skóry właściwej u mężczyzn jest zdecydowanie grubsza niż u kobiet, a panowie często stosują źle dobrane kosmetyki lub ich całkowicie unikają. W efekcie może dojść do podrażnień i przesuszenia, a także wcześniejszego powstawania zmarszczek.

Prawidłowe golenie to podstawa!

Golenie to regularna czynność u większości mężczyzn, ale w efekcie wielu z nich wciąż robi to nieprawidłowo. Twoja skóra robi się czerwona, często piecze, a następnie pojawiają się krostki, a włosy wrastają skórę? Jeśli tak to z pewnością popełniasz jakiś błąd! Jednak da się zapobiec tym przykrym dolegliwościom, wystarczy odpowiednia technika golenia. Na początek weź prysznic – ciepła woda zmiękczy zarost, stosuj też piankę lub żel do golenia, które wzmocnią ten efekt, a w dodatku uspokoją skórę. Pamiętaj też o częstej zmianie ostrzy, co pomoże uniknąć zacinania się.  Ważna jest też technika golenia – rób to zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa, dzięki temu zapobiegniesz ich wrastaniu. Na koniec warto zastosować odpowiedni preparat, który nie podrażni skóry, np. balsam po goleniu. Jeśli czujesz „mrowienie” po goleniu, to znak, że trzeba poszukać innego produktu.

O czym jeszcze warto pamiętać w czasie pielęgnacji?

Wielu mężczyzn pielęgnację swoje skóry ogranicza jedynie do golenia, też tak robisz? Pora to zmienić! Jest kilka czynności, poza goleniem, o których nie warto zapominać. Bardzo ważne jest oczyszczanie skóry, więc trzeba ją myć codziennie rano oraz wieczorem. W tym celu najlepiej stosować specjalnie żele do mycia twarzy dobranego odpowiednio do potrzeb Twojej skóry. Nie powinieneś też zapominać o stosowaniu kremu, który pomoże się uporać z kilkoma problemami. Odpowiednio dobrany preparat sprawi, że skóra będzie wyglądała zdrowo, a zmarszczki i przebarwienia staną się mniej widoczne. Najlepiej wybierać kremy, które nie tylko odpowiednio pielęgnują cerę, ale też zawiera filtry przeciwsłoneczne. Pamiętaj, że ochrona przed słońcem potrzebna jest nawet w zimie, bo nawet krótka ekspozycja na słońce, może źle wpływać na skórę. Jeżeli masz problem z doborem odpowiednich preparatów lub uważasz, że potrzebujesz czegoś więcej niż codzienna pielęgnacja, warto się wybrać do kosmetyczki. Odpowiednio wykwalifikowana osoba rozpozna rodzaj Twojej skóry i zaleci dla niej odpowiednią kurację.