5 produktów, które warto jeść na diecie odchudzającej!

Wiele osób myśli, że w czasie odchudzania trzeba sobie mnóstwo odmawiać i jest się wiecznie głodnym. Jednak wcale nie musi tak być! Możemy spożywać produkty, które nie tylko dostarczą niewielką ilość kalorii, ale też pomogą spalić tłuszcz. Poniżej 5 produktów, które powinny się znaleźć w naszej diecie, gdy chcemy schudnąć.

Jagody

Jagody doskonale sprawdzą się w czasie diety odchudzającej. Do naszego jadłospisu powinniśmy włączyć szczególnie jeżyny, maliny i truskawki, które charakteryzują się bardzo niską kalorycznością, a wysoki poziom błonnika sprawi, że będziemy po nich najedzeni. W dodatku, zawierają dużo flawonoidów, więc ich spożywanie zwiększa produkcję hormonu wspomagającego spalanie tłuszczu.

Pistacje w skorupkach

30 pistacji zawiera zaledwie 100 kalorii. Najlepiej spożywać właśnie te w skorupce, bo to ona sprawia, że naszemu organizmowi dostarczono więcej jedzenia niż w rzeczywistości. Jedno z badań wykazało, że jedzenie pistacji w skorupkach sprawia, że dostarczamy organizmowi mniej kalorii niż przy spożywaniu orzechów łuskanych.

Jajka

Jajko to doskonały wybór na śniadanie w czasie diety! Zawiera zaledwie 6 gram białka oraz 70 kalorii, a jest niezwykle sycące. Ponadto, badania wykazały, że jajko na śniadanie powodują większą utratę wagi. Osoby, które zdecydują się właśnie na taki pierwszy posiłek tracą o 65% kilogramów oraz 16% tłuszczu z brzucha niż te wybierające, np. bajgla.

Jogurt grecki

Jogurty od dawna uznaje się za zdrowe produkty, ale nie wszystkie są sobie równe. Dlatego warto wybierać je mądrze. Na uznanie zasługują jogurty greckie, które mają o połowę mniej cukru, a dwa razy więcej białka niż te zwykłe, więc można go jeść o każdej porze dnia.

Zielona herbata

Zielona herbata zawiera katechiny, które w połączeniu z kofeiną przyśpiesza metabolizm. Badania wykazują, że osoby, które ją piją mogą spalić więcej tłuszczu niż inne napoje z kofeiną. Kolejną zaletą zielonej herbaty jest brak kalorii, a w dodatku jest bogata w przeciwutleniacze. Dlatego warto ją wypijać każdego dnia.