Tekst sponsorowany

Czółenka to bez dwóch zdań jeden z najbardziej uniwersalnych fasonów kobiecego obuwia. Możemy nosić je zarówno na wyjątkowe okazje, jak i na co dzień — do pracy, na uczelnię czy na randki i spotkania w gronie przyjaciół. Ta rozmaitość potencjalnych zastosowań każe przypuszczać, że czółenka damskie świetnie sprawdzą się także w tych sytuacjach, w których stawiamy nacisk na profesjonalny i formalny wygląd — w biurze lub na firmowym spotkaniu. Aby prezentować się stylowo i zgodnie z obowiązującym w danym miejscu dresscodem, warto poświęcić szczególną uwagę kwestii doboru modelu tych butów. O tym, jak się za to zabrać, opowiemy w tym artykule.

Jaki fason czółenek damskich wybrać do biura?

Czółenka damskie występują w dość wąskim zakresie fasonów. Zwykle są to buty odsłaniające wierzch stopy, za to zasłaniające piętę oraz palce. To właśnie takie modele będziemy wybierać, poszukując czółenek do pracy w biurze lub na firmowe spotkania. Zdecydowanie powinnyśmy zrezygnować natomiast z fasonów typu peep-toe i odsłaniających pięty. W doborze modelu czółenek należy także wziąć poprawkę na to, że w stylizacjach biurowych zwykle nosimy rajstopy.

Kolejną istotną kwestią, o której należy pamiętać podczas poszukiwań odpowiedniego obuwia, jest prostota i minimalizm fasonu. W doborze butów do biura musimy zrezygnować z czółenek bogato zdobionych, z kontrastowymi połączeniami barwnymi lub nietypowymi, ozdobnymi wzorami i fakturami. Zamiast tego stawiamy na jednolite kolory, gładką cholewkę i minimalistyczne elementy dekoracyjne lub ich brak.

Jaki kolor czółenek damskich pasuje do biurowych stylizacji?

Stylizacje do biura to zestawienia pełne stonowanych barw i subtelnych wzorów. Tu nie ma miejsca na przyciągające wzrok kontrasty inne niż te uzyskiwane poprzez połączenie czerni i bieli. W doborze odzieży i butów do pracy powinniśmy również wystrzegać się wyrazistych akcentów kolorystycznych w jakimkolwiek elemencie ubioru. Stylizacja powinna być spójna i elegancka.

Znając cechy typowe dla ubioru biurowego, nie powinno nas dziwić, że najpopularniejsze kolory używane w nim to przede wszystkim beż, granat, czerń i biel. Im wyższy stopień formalności dress code’u w danym miejscu pracy, tym paleta akceptowalnych barw jest węższa. Na największą różnorodność w tym zakresie pozwala casual business dress code, a także jego bardziej elegancka forma — smart casual.

Do czego nosić czółenka damskie w biurowych stylizacjach?

Fenomen czółenek damskich leży przede wszystkim w ich uniwersalności. W biurowych stylizacjach obuwie to nosimy przede wszystkim do ołówkowych spódnic i garsonek. Dobrze pasują one jednak także do spodni garniturowych oraz klasycznych damskich cygaretek. Charakter stylizacji z czółenkami damskimi powinien być elegancki i stonowany. Stawiamy tu więc przede wszystkim na odzież wykonaną z jednolitego materiału, bez wyrazistych faktur, przyciągających wzrok elementów dekoracyjnych czy naszywanych aplikacji.