Nasz dom to miejsce, w którym chcemy odpocząć i się zrelaksować po ciężkim dniu. Jednak najlepiej udaje się to w pięknym pomieszczeniach. Dlatego ludzie wkładają mnóstwo pracy, wysiłku oraz pieniędzy, aby odświeżyć wnętrza. Zapominają, że czasami wystarczy niewiele zmian, a nasz dom będzie piękniejszy.

Kilka tricków, które sprawią, że Twój dom będzie piękniejszy!

Postaw na kolorystyczne akcenty

Biały i inne neutralne kolory sprawią, że nasze wnętrza zawsze będą wyglądać gustownie. Jednak to bardziej intensywne barwy takie, jak żółty, niebieski i fioletowy nadadzą im charakteru i pomogą uzyskać wygląd prosto z okładki magazynów wnętrzarskich. Dlatego warto wprowadzić trochę kolorystycznych akcentów w naszych neutralnych pomieszczeniach. Będą one świetnie wyglądać w łazience, kuchni, salonie, a także innych pokojach.

Nie zapominaj o lustrach

Lustra to nie tylko świetny element dekoracyjny, ale też doskonały sposób na powiększenie pomieszczeń w naszym domu. Nic dziwnego, że ten prosty trick jest często wykorzystywany. Dekorowanie za pomocą luster sprawia, że pomieszczenia stają się większe i bardziej otwarte. Wystarczy tylko umieścić jedno z nich na ścianie równoległej do okna, a będzie ono odbijać światło zarówno sztuczne, jak i naturalne. To właśnie to zjawisko powiększy nasz pokój.

Pamiętaj o roślinach

Każdy dekorator wnętrz potwierdzi, że dzięki kwiatom i różnym roślinom dom będzie piękniejszy. W dodatku mają one doskonały wpływ na powietrze w naszych pomieszczeniach. Już same rośliny przyciągają wzrok gości, ale warto je umieścić w interesujących doniczkach oraz wazonach. Warto też pomyśleć o nietypowych bukietach oraz tapecie roślinnej lub innych ozdobach w takim stylu.

Tekstylia również upiększą wnętrze

Dywany, poduszki, koce oraz inne tekstylia również stanowią świetną dekorację wnętrz. Wystarczy znaleźć dla nich odpowiednie miejsce, a od razu pomieszczenie zyska zupełnie nowy wymiar. Nietypowy dywan, poduszki lub koce rzucone pozornie od niechcenia – tak niewiele trzeba, aby stworzyć dodatkową dekorację.

Unikaj zagracania przestrzeni

W większości mieszkań znajduje się wiele przedmiotów. Niestety często zagracają one nasze pomieszczenia, czasami wystarczy je pochować, a dom będzie piękniejszy. Dlatego warto je uporządkować, na początku powinniśmy przejrzeć wszystkie rzeczy i powyrzucać niepotrzebne. Resztę poukrywajmy- jest wiele sztuczek, które sprawią, że będą niewidoczne. Dzięki takiemu uporządkowaniu zyskamy dużo dodatkowej przestrzeni.

Nie bój się eksperymentować

Każdy z nas może odwzorować aranżację z czasopism wnętrzarskich. Jednak będą one pozbawione kreatywności i indywidualnego stylu. Dlatego warto trochę poeksperymentować i tworzyć własne aranżacje. W ten sposób stworzymy przestrzeń, którą każdy zapamięta i od razu będzie kojarzył z nami. Nie bójmy się więc czasem łamać reguł dotyczących aranżacji wnętrz i twórzmy coś nowego.