Spędzanie wolnego czasu na plaży kojarzy się z beztroskim odpoczynkiem i łapaniem promieni słońca. Niekoniecznie z nosem w książce. Jednak podczas wylegiwania się, warto sięgnąć po lekturę, na którą wcześniej brakowało czasu. Czytanie skutecznie odciągnie uwagę od panujących na plaży hałasów, a my zanurzymy się w lekturze łącząc przyjemne z pożytecznym.  Co więc wybrać?  Thriller czy romans? A może coś z non-fiction? Nie istnieje idealna, sklasyfikowana ,,książka plażowa”. Poniżej pięć pozycji, które ułatwią wybór co warto zabrać ze sobą na wakacyjny urlop.

Książka idealna na... plażę!

Aneta Jadowska, Trup na plaży i inne sekrety rodzinne

Magda Garstka to studentka, która wraca do rodzinnej Ustki, gdzie zatrzymuje się w pensjonacie prowadzonym przez babcie. Zaczyna pracę kelnerki w miejscowej kawiarni. Pewnego czerwcowego dnia niespodziewanie znajduje…zwłoki. Kim był mężczyzna? Jak stracił życie? Czego szukał wcześniej w pensjonacie u Garstków? Policja załamuje ręce, a śledztwo utknęło w martwym punkcie. Magda postanawia zostać detektywem i wyjaśnić sprawę, która ma powiązanie z jej rodziną…Sceneria  iście wakacyjna i historia  z trupem w tle.

Książkę możecie kupić pod tym linkiem: Aneta Jadowska, Trup na plaży i inne sekrety rodzinne

Izabela Szylko, Szpilki za milion

Życiowy nieudacznik Jacek Sparowski jednego dnia traci wszystko: pracę, dach nad głową i dziewczynę. Nagle na swojej drodze spotyka celebrytkę Lolę Marini. W jego głowie kiełkuje chęć zemsty. Dlaczego? Kim jest kobieta, która działa na niego, jak płachta na byka? Lekka komedia o intrydze, grze pomyłek, pełna zbiegów okoliczności, gdzie główną rolę odgrywają tytułowe szpilki za milion.

Książkę możecie kupić pod tym linkiem: Izabela Szylko, Szpilki za milion

Katarzyna Nosowska, A ja żem jej powiedziała

Rzeczywistość przedstawiona w sposób żartobliwy.  Nosowska to nie tylko dojrzała kobieta i skromna artystka, ale także świetna obserwatorka świata otaczającego. Porusza ludzkie tematy: miłości, diet, seksu tantrycznego czy dojrzewania. Słodko- gorzka refleksja podana z dużą dozą humoru i bez owijania w cokolwiek.

Książkę możecie kupić pod tym linkiem: Katarzyna Nosowska, A ja żem jej powiedziała

Remigiusz Mróz, Nieodnaleziona

Zaginięcie ukochanej wywraca Wernerowi świat do góry nogami. Po dziesięciu latach niespodziewanie trafia na jej ślad. Zaczyna szukać odpowiedzi na to co się wydarzyło w przeszłości. Ale to dopiero początek jego kłopotów…Thriller psychologiczny z zaskakującym zakończeniem, autorstwa jednego z najpoczytniejszych autorów w ostatnim czasie. Od samego początku trzyma w napięciu.

Książkę możecie kupić pod tym linkiem: Remigiusz Mróz, Nieodnaleziona

Christel Petitcollin, Jak mniej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych

Jak poradzić sobie z bezustannym analizowaniem? Jak pozbyć się niepotrzebnych, kłębiących się myśli? Jak znaleźć przycisk off tej sytuacji? Czas, żeby chwycić ster w swoje ręce i odetchnąć pełną piersią. Bycie przesadnie wydajnym mentalnie jest męczące. To swojego rodzaju poradnik, który uczy, jak to zmienić. Przybliża nieznane dotąd techniki, które umożliwią na uruchomienie niewykorzystanych pokładów umysłu.

Książkę możecie kupić pod tym linkiem: Christel Petitcollin, Jak mniej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych

Sensacja i kryminał do 55% taniej

Autor: Klaudia Bogdan