Książka idealna na… plażę!

Spędzanie wolnego czasu na plaży kojarzy się z beztroskim odpoczynkiem i łapaniem promieni słońca. Niekoniecznie z nosem w książce. Jednak podczas wylegiwania się, warto sięgnąć po lekturę, na którą wcześniej brakowało czasu. Czytanie skutecznie odciągnie uwagę od panujących na plaży hałasów, a my zanurzymy się w lekturze łącząc przyjemne z pożytecznym.  Co więc wybrać?  Thriller czy romans? A może coś z non-fiction? Nie istnieje idealna, sklasyfikowana ,,książka plażowa”. Poniżej pięć pozycji, które ułatwią wybór co warto zabrać ze sobą na wakacyjny urlop.

Książka idealna na... plażę!

Aneta Jadowska, Trup na plaży i inne sekrety rodzinne

Magda Garstka to studentka, która wraca do rodzinnej Ustki, gdzie zatrzymuje się w pensjonacie prowadzonym przez babcie. Zaczyna pracę kelnerki w miejscowej kawiarni. Pewnego czerwcowego dnia niespodziewanie znajduje…zwłoki. Kim był mężczyzna? Jak stracił życie? Czego szukał wcześniej w pensjonacie u Garstków? Policja załamuje ręce, a śledztwo utknęło w martwym punkcie. Magda postanawia zostać detektywem i wyjaśnić sprawę, która ma powiązanie z jej rodziną…Sceneria  iście wakacyjna i historia  z trupem w tle.

Izabela Szylko, Szpilki za milion

Życiowy nieudacznik Jacek Sparowski jednego dnia traci wszystko: pracę, dach nad głową i dziewczynę. Nagle na swojej drodze spotyka celebrytkę Lolę Marini. W jego głowie kiełkuje chęć zemsty. Dlaczego? Kim jest kobieta, która działa na niego, jak płachta na byka? Lekka komedia o intrydze, grze pomyłek, pełna zbiegów okoliczności, gdzie główną rolę odgrywają tytułowe szpilki za milion.

Katarzyna Nosowska, A ja żem jej powiedziała

Rzeczywistość przedstawiona w sposób żartobliwy.  Nosowska to nie tylko dojrzała kobieta i skromna artystka, ale także świetna obserwatorka świata otaczającego. Porusza ludzkie tematy: miłości, diet, seksu tantrycznego czy dojrzewania. Słodko- gorzka refleksja podana z dużą dozą humoru i bez owijania w cokolwiek.

Remigiusz Mróz, Nieodnaleziona

Zaginięcie ukochanej wywraca Wernerowi świat do góry nogami. Po dziesięciu latach niespodziewanie trafia na jej ślad. Zaczyna szukać odpowiedzi na to co się wydarzyło w przeszłości. Ale to dopiero początek jego kłopotów…Thriller psychologiczny z zaskakującym zakończeniem, autorstwa jednego z najpoczytniejszych autorów w ostatnim czasie. Od samego początku trzyma w napięciu.

Christel Petitcollin, Jak mniej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych

Jak poradzić sobie z bezustannym analizowaniem? Jak pozbyć się niepotrzebnych, kłębiących się myśli? Jak znaleźć przycisk off tej sytuacji? Czas, żeby chwycić ster w swoje ręce i odetchnąć pełną piersią. Bycie przesadnie wydajnym mentalnie jest męczące. To swojego rodzaju poradnik, który uczy, jak to zmienić. Przybliża nieznane dotąd techniki, które umożliwią na uruchomienie niewykorzystanych pokładów umysłu.

Autor: Klaudia Bogdan

Post Author: Redakcja

Leave a Reply