Okres wakacyjny nareszcie się zaczął, a z nim letnie nowości serialowe. Jeśli przez naukę, czy pracę przegapiliście większość premier, teraz jest ten czas, żeby nadrobić zaległości. Przygotowałam subiektywna listę pięciu seriali, które moim zdaniem warto obejrzeć bo są rewelacyjne i niezwykle wciągające.

seriali

Wielkie kłamstewka

Kobiety z Monterey powracają! 10 czerwca HBO wyemitowało pierwszy odcinek drugiego sezonu serialu. Big little lies opowiada historie pięciu  kobiet mieszkających w spokojnym kalifornijskim miasteczku. Na pierwszy rzut oka życie tam wydaje się idealne. Do czasu kiedy sprowadza się  Jane, a brudy i kłamstwa mieszkańców, tak często zamiatane pod dywan, zaczynają wychodzić na jaw. Jeśli opis serialu Was nie zachęca, to obsada na pewno to zrobi. W pierwszym sezonie w rolach głównych zobaczycie m.in. Reese Witherspoon, Shailene Woodley, Nicole Kidman i Laure Dern, natomiast w drugim sezonie do stałej obsady dołączyła Meryl Streep.

Stranger things

https://www.youtube.com/watch?v=YEG3bmU_WaI

Tego serialu chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Od kiedy w 2016 roku wyemitowano pierwszy odcinek serii, serial stal się jednym z najbardziej popularnych i kasowych seriali na świecie. Fabuła obsadzona jest w latach 70 w pewnym amerykańskim mieście. Główni bohaterowie to  grupka kolegów ze szkoły. Pewnego dnia jeden z nich znika, a w mieście zaczynają dziać się dziwne, paranormalne rzeczy. Trzeci sezon dostępny na Netflixie już od 7 lipca.

Euphoria

Najnowszy serial HBO z kategorii young adults. Nie jest to jednak kolejny romans z dorosłymi aktorami udającymi nastolatków, ale prawdziwie i bez ogródek opowiedziana historia o dorastaniu. Serial opowiada o problemach, z jakimi  musi się zmierzyć w tych czasach młodzież. Porusza ciężkie tematy tabu takie, jak narkotyki, seks czy gwałt, dlatego jest to propozycja tylko dla dorosłych widzów. Główna role w serialu gra Zendaya, niegdyś gwiazda Disneya, teraz dojrzała dziewczyna.

Sex education

https://www.youtube.com/watch?v=Pa-u2v3frPI

Serial netfixa, również poruszający tematykę seksu, ale w znacznie łagodniejszy, przystępny sposób. Propozycja obowiązkowa dla rodziców, jeśli niewiedzą, jak rozmawiać z dziećmi na takie tematy i dla nastolatków, którzy chcą uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Serial stał się takim hitem, że od razu dostał zielone światło od netflixa na produkcje drugiego sezonu. Nic dziwnego! Jest zabawny, nie boi się otwarcie mówić o seksie, przez co jest edukacyjny i tak potrzebny dla młodych ludzi, którzy nie zawsze dostają odpowiedniej edukacji seksualnej w szkole.

Ostre przedmioty

Jest to miniserial, emitowany w zeszłoroczne wakacje, który został stworzony na podstawie książki Gillian Flynn o tym samym tytule. Gillian możecie kojarzyć również jako autorkę głośnej powieści „Gone girl”. Jeśli książka lub film Wam się spodobały, Ostre przedmioty też przypadną Wam do gustu. Akcja zaczyna się, kiedy do rodzinnego miasteczka wraca Camille, dziennikarka której zadaniem jest  opisanie zabójstwa młodej dziewczynki. Kobieta jednak w miasteczku zostawiła wiele swoich traum, które teraz leczy samookaleczaniem i alkoholem. Powrót do rodzinnego domu nie będzie dla niej łatwy, a całą atmosferę zagęszczą parne, gorące powietrze amerykańskiego lata.

Autor: Julia Lubecka