Kiedyś pisaliśmy o aktorach, którzy drastycznie schudli do roli. Pojawiło się wtedy pytanie o aktorki. Oczywiście, one też chudną, ale postanowiliśmy o nich napisać osobno. Ich utrata wagi może słabo wypadać na tle przemian aktorów. Jednak nie zapominajmy, że kobiety z reguły ważą dużo mniej niż mężczyźni i w ich przypadku utrata 20-30 kg mogłaby się źle skończyć. A oto lista aktorek, które dużo schudły do roli:

Lily Collins, „Aż do kości”

Kadr z filmu "Aż do kości", reż. Marti Noxon
Kadr z filmu „Aż do kości”, reż. Marti Noxon

Nie wiadomo, ile dokładnie Lily Collins schudła do roli młodej kobiety walczącej z anoreksją. Jednak aktorka była na specjalnej diecie, dzięki której miała wyglądać bardzo chudo i niezdrowo. Największym niebezpieczeństwem był fakt, że sama Lily w przeszłości miała zaburzenia odchudzania. Dlatego ten film był dla niej bardzo ważny.

Anne Hathaway, „Nędznicy”

Kadr z filmu "Nędznicy", reż. Tom Hooper
Kadr z filmu „Nędznicy”, reż. Tom Hooper

Anne Hathaway do roli w „Nędznikach”, nie tylko schudła 12 kg, ale też ogoliła głowę. W trakcie przygotowań do filmu zjadała mniej niż 500 kcal, a żywiła się głównie owsianką. Aktorce zależało na tym, aby po metamorfozie wyglądać, jak osoba bliska śmierci.

Natalie Portman, „Czarny łabędź”

Kadr z filmu "Czarny Łabędź", reż. Darren Aronofsky
Kadr z filmu „Czarny Łabędź”, reż. Darren Aronofsky

Natalie Portman do roli baletnicy w „Czarnym łabędziu” musiała poświęcić trochę czasu na przygotowania. Aktorka przez rok ćwiczyła balet oraz schudła około 10 kg. Portman była na diecie marchewkowo-migdałowej oraz trenowała z tancerką baletową przez 8 godzin dziennie, aby tego dokonać. Niezbyt dobrze wspomina ten okres i zaraz po zakończeniu zdjęć wróciła do spożywania węglowodanów.

Mila Kunis, „Black Swan”

Kadr z filmu "Czarny Łabędź", reż. Darren Aronofsky
Kadr z filmu „Czarny Łabędź”, reż. Darren Aronofsky

Filmowa rywalka Portman również schudła ok. 10 kg do roli w „Czarnym łabędziu”. Kunis, aby osiągnąć ten cel jadła 1200 kcal dziennie oraz paliła papierosy. Aktorka, podobnie jak jej koleżanka z planu, codziennie trenowała balet do filmu. Mila Kunis przyznaje, że była bardzo niezadowolona ze swojego wyglądu.

Beyonce, „Dreamgirls”

Kadr z filmu "Dreamgirls", reż. Bill Condon
Kadr z filmu „Dreamgirls”, reż. Bill Condon

Piosenka, która jest znana ze swoich kobiecych kształtów, schudła 10 kg do roli  Deeny Jones. W tym celu przez 2 tygodnie piła tylko wodę z sokiem z cytryny, pieprzem Cayenne oraz syropem klonowym. Czasami decydowała się jeszcze na świeże warzywa. Piosenkarka wyznała jednak, że nie zdecydowała by się tego powtórzyć.