Wakacje to często sezon ogórkowy, w którym trudno znaleźć interesujące nowości. Jednak w kinach pojawi się kilka interesujących pozycji. Nie zabraknie lekkich komedii idealnych na lato, ciekawych thrillerów, a nawet filmu dokumentalnego o jednej z najsłynniejszych artystek. Przedstawiamy naszym zdaniem najbardziej interesujące premiery filmowe w lipcu.

Whitney

https://www.youtube.com/watch?v=zi6C86yXvfk&feature=youtu.be

Whitney Houston to jedna z najwybitniejszych artystek naszych czasów. Gwiazda miała na swoim koncie 200 milionów albumów sprzedanych na całym świecie. W dodatku jako pierwsza kobieta w historii zadebiutowała na szczycie listy Billboard 200, a jej wykonanie amerykańskiego hymnu w trakcie Super Bowl w 1991 roku przetarło szlaki wielu czarnym artystom. Gwiazda bez wątpienia ma na swoim koncie i stanowi inspirację dla wielu współczesnych artystek. Jednak ogromnemu sukcesowi zawodowemu towarzyszyły liczne problemy w życiu osobistym. Film dokumentalny „Whitney” to doskonała pozycja dla fanów piosenkarki, ale nie tylko.

Ostatnie prosecco hrabiego Ancillotto

https://www.youtube.com/watch?v=nfkGmElNbhU

W ostatnim czasie do naszych kin trafia coraz więcej ciekawych pozycji z Włoch. Niestety liczba miejsc, w których odbywają się seanse jest mocno ograniczona. W lipcu na ekranach niektórych kin będzie można obejrzeć „Ostatnie prosecco hrabiego Ancillotto” – kryminał z bąbelkami w tle. Historia to adaptacja bestsellerowej powieści kryminalnej Fulvio Ervasa inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami. W przepięknej włoskiej scenerii, idealnej do uprawy winogron, dochodzi do tajemniczej zbrodni. Na miejsce przybywa inspektor Stucky, aby rozwikłać zagadkę.

Na plaży Chesill

„Na plaży w Chesill” to kolejna adaptacja prozy Iana McEwana, do której autor sam napisał scenariusz. Do hoteliku na południowym wybrzeżu Anglii przybywają Florence – utalentowana skrzypaczka, córka biznesmena i filozofki oraz Edward – zdolny absolwent historii skory do wybuchów gniewu. Ta dwójka młodych ludzi pochodząca z zupełnie różnych światów odbywa właśnie romantyczną podróż poślubną, a od jednej nocy zależy ich wspólna przyszłość.

Czego życzy sobie kobieta

„Czego życzy sobie kobieta” to lekka komedia idealna na lato z Sharon Stone w roli głównej. Senna Burges to projektantka mody spotykająca się młodszymi mężczyznami, ale nadal nie potrafi znaleźć ideału, z którym chciałaby spędzić resztę życia. W dniu swoich urodzin poznaje przystojnego Adama, ale po spotkaniu są przekonani, że już się więcej nie zobaczą. Tymczasem rok później w kolejne urodziny Senny znów na siebie wpadają. Czy tym razem czeka ich wspólna przyszłość?

Niezwykła podróż fakira który utknął w szafie

Na ekranach naszych kin pojawi się kolejna francuska komedia. Tym razem jest to adaptacja bestsellera autorstwa Romaina Puértolasa. Młody fakir Aja wyrusza do Paryża, aby odnaleźć swojego ojca oraz odwiedzić pewien znany szwedzki sklep z meblami, czyli Ikeę. Na miejscu od pierwszego wejrzenia zakochuje się w ślicznej Marie. Jednak jego szansę na miłość zostają pokrzyżowane, gdyż wskutek nieprzewidzianych biegów wydarzeń Aja utknie w szafie i wyruszy w ekscytującą podróż po Europie.

Mamma Mia! Here We Go Again

https://www.youtube.com/watch?v=q-R0kxwycBM&feature=youtu.be

Na ten film czeka wielu wielbicieli Abby oraz osób, które pokochały pierwszą część słynnego musicalu. Sophie spodziewa się dziecka, ale obawia się, że sobie nie poradzi z jego wychowaniem. To dobry moment, aby cofnąć się w czasie i dokładnie poznać historię młodej Donny – matki Sophie. „Mamma Mia! Here We Go Again” pozwoli nam się przekonać, jak dokładnie zaczęła się cała historia.