Z butami wiążę się wiele problemów, które mogą być niezwykle irytujące. Mogą się często brudzić, śmierdzieć, a także łatwo ulegają zniszczeniu. Na szczęście są, dzięki którym dłużej będą się świetnie prezentować. Jednak z problemy z butami łatwo rozwiązać – wystarczy tylko zastosować kilka sprawdzonych sposobów.

Częste problemy z butami - jak je rozwiązać?

Twoje zamszowe buty są pozdzierane lub poplamione

Zamszowe buty są niezwykle piękne, ale też kłopotliwe. Bardzo trudno je utrzymać w czystości i dobrym stanie. Z tego powodu wiele osób rezygnuje z zakupu zamszowych butów. Obawiają się, że po kilku spacerach będą się nadawać do wyrzucenia i wybierają inny materiał. Na szczęście są sposoby, dzięki którym zamszowe buty dłużej będą wyglądać dobrze. I tak naprawdę niewiele trzeba! Przede wszystkim powinno się mieć renowator oraz szczotkę do zamszu. Dzięki tym akcesoriom szybko usuniesz zabrudzenia i przywrócisz butom piękny wygląd.

Twoje ulubione skórzane buty mają zacieki z wody

Buty z naturalnej skóry trochę łatwiej utrzymać w dobrym stanie, ale też mogą sprawiać trochę kłopotów. Niestety często pojawiają się na nich zacieki z wody. Dobrym sposobem, aby do tego nie dopuścić, jest noszenie ze sobą starej bawełnianej koszulki, którą przetrzemy buty od razy po wejściu do pomieszczenia oraz na koniec dnia. Jeżeli natomiast przez cały dzień spacerowałaś w deszczu, to warto włożyć do nich gazety i zostawić na noc. Taki sposób pomoże się pozbyć wilgoci z butów. Na skórzanych butach mogą też pojawić się ślady soli w zimie. Najlepszym sposobem, aby się ich pozbyć jest przetarcie ich odrobiną octu.

Twoje szpilki są całkowicie zużyte

Nasze buty nie tylko mogą się szybko brudzić. Nasze ulubione buty mogą się zdzierać, ponieważ często je nosimy. W ukochanych sandałach może się wytrzeć podeszwa. Noszenie ich staje się więc niewygodne, a stopy znajdują się coraz bliżej ziemi. Wiele osób w takiej sytuacji decyduje się wyrzucić buty, ale można iść do szewca, który je naprawi.

Na zniszczenia często narażone też bywają obcasy, w których często zdzierają się końcówki. Dlatego warto oddawać je do wymiany, zanim całkiem się popsują. Możemy też kupić specjalne nakładki na obcasy, dzięki którym zapewnimy im dłuższą żywotność. Takie akcesoria świetnie sprawdzą się w każdych warunkach i będą chronić zarówno przed dziurawymi chodnikami, jak i błotnistymi drogami.

Twoje tenisówki mają nieprzyjemny zapach

Trampki to niezwykle wygodne buty, po które sięgamy z wielką chęcią. Jednak problemy z butami często dotyczą też sportowych modeli. Najczęściej zmagamy się z nieprzyjemnym zapachem, ale można temu zapobiec i to w bardzo prosty sposób. Wystarczą odpowiednie skarpetki! Najlepiej decydować się na te w 100% z bawełny lub z jej bardzo wysoką zawartością. Skarpetki wykonane z nylonu lub poliestru są idealnym środowiskiem dla potu, więc wzmacniają nieprzyjemny i przedłużają zapach.

Warto też wyprać trampki, ale najlepiej robić to w odpowiedni sposób, aby ich nie zniszczyć. Warto je zabezpieczyć (w tym celu wkładamy je do poszewki lub worka ochronnego na pranie) i zrezygnować z wirowania. Zdecydowanie lepiej po praniu wypchać je gazetą i suszyć przy kaloryferze.